کد خبر: 1022387 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم ورود شهرداری تهران به مرمت مدرسه دارالفنون و تسهیل بازدید شهروندان و گردشگران از دفتر کار امیرکبیر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: بیستم دی ماه سالروز شهادت معمار و آغازگر مسیر توسعه ایران میرزا تقی خان فراهانی و سالروز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی می‌دارم. 

او ادامه داد: امروز مهم‌ترین نمادهای به جا مانده از او از جمله مدرسه دارالفنون و دفتر کارش نیازمند توجه است.

فراهانی تاکید کرد: سال گذشته در این خصوص هم تذکر دادم و گفتم شهرداری تهران مسئولیت دارد تا در راستای مرمت و بازسازی این مدرسه تاریخی که عملا آغاز نظام آموزشی مدرن در کشور است کمک کند تا تاریخ و هویت نظام آموزشی در تهران زنده شود و می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی هم بسیار جذاب باشد. 

عضو شورای شهر تهران افزود: تلاش برای احیای مناسب این مدرسه کمترین کار ما برای زنده نگه داشتن نام امیر کبیر است. از شهرداری تهران می‌خواهم با توجه به اهمیت موضوع به این مساله ورود کند. 

فراهانی گفت: بر اساس بند ۲۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و در اجرای بند ۳۰ ماده ۸۰ در خصوص لزوم مرمت و تسهیل بازدید شهروندان و گردشگران از مدرسه و دفتر کار امیر کبیر به شهرداری تهران تذکر می‌دهم. 

او تصریح کرد: امیدوارم با ورود به موقع شهرداری تهران در آخرین روزهای سال ۹۹ و بازسازی و مرمت مدرسه دارالفنون و باز پس گیری دفتر کار امیرکبیر این مجموعه و نماد توسعه کشور در اختیار شهروندان قرار گیرد.

ایران بودجه شورای شهر تهران شهرداری تهران مدرسه دارالفنون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر