کد خبر: 1021979 A

مدیرکل انتقال خون استان تهران از شهروندان دعوت کرد که در شرایط همه گیری کرونا و سرمای هوا اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند و بیماران را فراموش نکنند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مهدی زاده نیاز به خون را امری ضروری و مستمر دانست و گفت: از شهروندان تشکر میکنم که با دعوت برای اهدای خون این امر ضروری را دراولویت کاری خود قرار می دهند و در اولین فرصت به یاری بیماران می شتابند.

وی تاکید کرد: با سردتر شدن و تداوم آلودگی هوای استان تهران و در پی آن کمتر شدن تردد، این نگرانی وجود دارد که ذخایر خون کاهش یابد. بدین سبب پیش از اینکه تامین خون بیماران با مشکل مواجه شود، از اهداکنندگان و شهروندانی که واجد شرایط اهدای خون هستند دعوت می کنم که برای این امر مهم اقدام کنند.

بنابر اعلام اداره کل انتقال خون استان تهران، مهدیزاده همچنین با اشاره به عمر سه روزه پلاکت گفت: نیاز به پلاکت برای بیماران سرطانی و کسانی که مشکل انعقادی دارند و برخی بیماری های دیگر، نیازی همیشگی است و متاسفانه برخلاف خون کامل که بیش از یک ماه امکان مصرف و نگهداری دارد، عمر پلاکت تنها ۳ روز است و از شهروندان دعوت می کنم که با اهدای خون و پلاکت به نجات جان این بیماران کمک کنند.

 

اهدای خون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر