کد خبر: 1021946 A

توسط قرارگاه جهادی فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا شد؛

به مناسبت اولین سالگرد شهادت شهید سلیمانی 350 بسته کمک معیشتی در قالب رزمایش کمک‌های مومنانه به همراه کارت‌های هدیه نقدی به خانواده‌های نیازمند و محروم منطقه دشت آزادگان، بستان، تنگه چزابه اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس قنبری (رئیس قرارگاه جهادی فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی در دشت آزادگان خوزستان) با اشاره به برنامه‌های این قرارگاه به مناسبت اولین سالروز شهادت این سردار شهید گفت: قرارگاه سردار شهید سلیمانی در دشت آزادگان از اسفند سال 98 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف آن کمک به مناطق محروم بود و هدف اولیه ما نیز شناسایی خانواده‌ها و مناطق محروم در منطقه است.

وی ادامه داد: ما در دشت آزادگان، بستان، تنگه چزابه برنامه‌های خوبی را برگزار کردیم که در آن عشیره‌های بزرگ منطقه و فرماندهان مهم انتظامی، نظامی و بسیجیان حضور داشتند.

وی ادامه داد: در این مراسم بیش از 1500 نفر شرکت کردند که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و در کنار مزار شهدای تنگه چزابه برگزار شد و معاون ریاست جمهوری در مناطق محروم و مدیرکل مناطق محروم آقای دکتر رزمجو و خانم دکتر رافع ریاست سازمان فرش ایران و معاون وزیر صمت با هدف توانمندسازی و ارائه برنامه‌های اشتغالزایی در این مراسم شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این مراسم از 10 خانواده شهدای معظم مدافع حرم در دشت آزادگان تجلیل و هدایایی به آنها اهدا شد و حاج صادق آهنگران به مداحی و مرثیه‌سرایی پرداخت و یکی از شاعران عراقی حشدالشعبی ابیاتی را درباره شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس قرائت کرد.

وی ادامه داد: همچنین به همین مناسبت 350 بسته کمک معیشتی در قالب رزمایش کمک‌های مومنانه به ارزش هر بسته 420 هزار تومان و کارت‌های هدیه نقدی  به مبلغ 250 هزار تومان الی 500 هزار تومان به تعداد 510 کارت آماده و به خانواده‌های نیازمند و محروم منطقه اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما توانمندسازی است، افزود: اشتغالزایی و توانمندسازی افراد در منطقه از هدف‌های اصلی ما است. ما تاکنون حدود 800 خانوار نیازمند را شناسایی کرده‌ایم و اطلاعات خود را با کمیته امداد و سازمان بهزیستی تطبیق داده‌ایم و خانواده‌هایی را که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند، تحت پوشش خود قرار دادیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون منازل 96 خانوار کاملا محروم که بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند و زیر خط فقر قرار دارند و دچار آسیب جدی دیده است را مرمت کرده‌ایم و در یک نمونه حدود 2200 متر ایزوگام برای تعمیرات خریداری شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی با حضور طلاب در منطقه افزود: با همکاری ریاست مدرسه علمیه سوسنگرد با مدیریت حجت‌الاسلام رضایی و حمایت امام جمعه دشت آزادگان حجت‌الاسلام شرفی برنامه‌های فرهنگی خوبی را انجام دادیم و در این راستا نیز کمک‌های مردمی خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به ایام فاطمیه گفت: این قرارگاه برنامه‌های ویژه‌ای را برای ایام فاطمیه در نظر گرفته است. قرار است دو گروه پزشکی شامل پزشکان دندانپزشک و چشم‌پزشک جهت مداوای مردم محروم منطقه اعزام شوند.

وی ادامه داد: همچنین پزشکان متخصص نیز به مناطق محروم اعزام خواهند شد و قرار است داروهای مورد نیاز نیز برای بیماران مناطق محروم فراهم شود و به صورت رایگان در اختیار آنها قرار بگیرد و از همین رو از خیرین، مسئولان وزارت بهداشت و سایر مسئولان تقاضا داریم که ما را در تهیه دارو یاری کنند.

وی ادامه داد : ما دست یاری همه خیرین و کسانی که قصد کمک و یاری دارند را به گرمی می فشاریم و همه باید  کمک کنیم تا مشکلات در مناطق محروم حل شود.

15 16 17 18
اجرای برنامه های فرهنگی،اقتصادی ،پزشکی در مناطق مرحوم دشت آزادگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر