کد خبر: 1021281 A

میانگین غلظت آلاینده‌ها هم اکنون بر روی عدد ۱۴۴ قرار دارد و هوا برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم است.

به گزارش ایلنا، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظت آلاینده‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۴۲ قرار داشت و هوا برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم بود. 

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که وارونگی جوی همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبحگاه روز پنجشنبه (۱۸ دی ۹۹) سبب خواهد شد هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. در طول روزعدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در صبح روز جمعه (۱۹دی ۹۹) باعدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار بگیرد. تداوم پایداری همراه با سکون جو در ساعات بعدازظهر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. شایان‌ذکر است با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه، بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلودگی هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر