کد خبر: 1021087 A

دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک در نامه ای به شهردار شهر تهران خواستار رسیدگی جدی و نظام‌مند به وضعیت اتاق‌های مادر و کودک شد.

به گزارش ایلنا، الهام فخاری در نامه‌ای به پیروز حناچی شهردار شهر تهران، خواستار رسیدگی جدی و نظام‌مند به وضعیت اتاق‌های مادر و کودک که در حال حاضر شرایط مطلوب و استانداردی ندارند، شد.

الهام فخاری تاکید کرد که موضوعات مرتبط با کودک و شهر دوستدار کودک در این دوره مدیریت شهری مورد اهمیت بوده است ولیکن وضعیت فعلی اتاق‌های مادر و کودک شرایط مطلوب و استانداردی ندارد و لازم است رسیدگی جدی و نظام‌مندی در مورد آن صورت پذیرد به همین منظور و با تاکید بر اسناد قانونی و استانداردهای موجود در این موضوع که شامل مصوبه «شهر دوستدار کودک» ، استاندارد «الزامات عمومی اتاق‌های مادر و کودک» و همچنین بند ۳ شماره ۶۱۰ کمیسیون ماده ۵ شهر تهران با عنوان «ضوابط احداث و تجهیز اتاق‌های مادر و کودک در شهر تهران» می شود از شهردار تهران خواسته است دستور لازم برای اصلاح اتاق های مادر و کودک را صادر کند.

وی همچنین بر لزوم ساخت اتاق‌های جدید متناسب با سرانه مورد نیاز تهران و مستند به استانداردهای اعلامی تاکید داشته است.

بنا براعلام دفتر این  عضو شورای شهر تهران،وی خواستار شده تا گزارش این فعالیت‌ها طی فرصت ۳ ماهه به اطلاع شورای شهر تهران رسانده شود.

دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر