کد خبر: 1021066 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از دستگاه‌های اجرایی برای کنترل قیمت تخم‌مرغ انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در طول دو هفته گذشته کمتر از 50 درصد تخم مرغ تولیدی استان در چارچوب مقررات سازمان حمایت از مصرف کنندگان به بازار عرضه شده و مابقی آن عرضه خارج از شبکه بوده است که همین عامل نقش تاثیر گذاری در نوسان قیمت داشته است.

وی ادامه داد: رویه ای که هم اکنون در بازار مرسوم شده و با بسته بندی های  صورت گرفته قیمت تخم مرغ را به گونه ای غیر معقول افزایش می دهند رویه غلطی است و سازمانهای ذیربط باید با نظارت و قیمت مناسب از این دوگانگی در بازار جلوگیری کنند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: همانطوریکه که در جلسات به صورت مکرر تاکید گردیده است استفاده از نهاده های بخش کشاوری مستلزم تحویل تخم مرغ و عرضه آن در داخل شبکه قانونی توزیع باشد و درصورتیکه همکاری لازم صورت نگیرد دستگاههای نظارتی اقدام عاجل و اساسی را به عمل آورند .

عسگری خاطرنشان کرد: وضعیت قیمت نهادهای دامی را با توجه به نظارت های صورت گرفته مطلوب است و تاثیرات این موضوع قطعا در بازار با نظارت و مدیریت خود را نشان خواهد داد.

وی در پایان ضرورت نظارت بر قیمت کالاهای اساسی را به دستگاههای عضو ستاد تنظیم بازار یادآور شد و تاکید کرد هیچ گونه آسیبی به معیشت مردم در نتیجه اهمال دستگاههای ذیربط پذیرفتنی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر