کد خبر: 1020907 A

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در حاشیه جلسه هم اندیشی و هم افزایی تشکیل انجمن صنفی مرتعداران استان تهران که با حضور بهره برداران و مجریان طرح های مرتعداری این استان برگزار شد گفت: انجمن صنفی مرتعداران نقش کلیدی در حفظ مراتع داشته و به عنوان نقطه عطفی در مدیریت و حفظ مراتع به شمار می آید.

به گزارش ایلنا، سید نقی عزیزی به اهداف تشکیل انجمن صنفی مرتعداران اشاره کرد و در این باره افزود: این انجمن صنفی با اهداف توسعه مشارکت و ارتقاء سطح آگاهی و جایگاهی قانونی مرتعداران و استانداردسازی مرتعداری به عنوان یک شغل قانونمند تشکیل می شود.

وی ادامه داد: با توجه به نقش غیر قابل انکار مراتع در توسعه پایدار و تأمین امنیت غذایی و همچنین حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی، تدوین و تشکیل انجمن صنفی مرتعداران استان تهران در اولویت قرار دارد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اهمیت تشکیل انجمن صنفی مرتعداران اشاره کرد و بیان داشت: برای کاهش تصدی گری دولت در امور و واگذاری کارها به مردم و ارتقاء توان مهارتی، فنی، مدیریتی و مالی مرتعداران و همچنین ایجاد زمینه لازم جهت ورود دانش و سرمایه به عرصه های مرتعی و هماهنگی و هدفمندسازی اقدامات حمایتی، هدایتی و قانونی، تشکیل انجمن مرتعداران استان تهران از اهمیت خاصی برخوردار است.

عزیزی تأکید کرد: با تشکیل این انجمن صنفی مشکل سازمان دهی مرتعداران رفع و مرتعداران در قالب این انجمن می توانند علاوه بر دفاع از حقوق خود در تصمیم گیری های کلان و برنامه ریزی های بلند مدت حضور داشته و ایفای نقش کنند.

به گزارش منابع طبیعی استان تهران، شایان ذکر است در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و هم اندیشی مرتعداران، سه نفر به عنوان هیأت موسس انتخاب تا اقدامات لازم را برای برگزاری مجمع عمومی و تشکیل هرچه سریعتر انجمن صنفی مرتعداران استان تهران انجام دهند.استان تهران دارای حدود 919 هزار هکتار مرتع و حدود 5800 خانوار بهره بردار می باشد.

مرتعداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر