کد خبر: 1020838 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۱۷۰۰ میلیارد ریال انواع اقلام مکشوفه قاچاق در هشتمین مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نیمه دوم آذرماه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد رضا مقیمی اظهارکرد: در اجــرای بـرنـامـه عملیاتی پلیــس مبـارزه با قاچاق کالا و ارز، هشتمین مرحله طــرح منطقــه ای مبــارزه بــا قـاچـاق کـالا و ارز با اولویت مقابله با قاچاق کالاهای ممنوعه، به عنـوان یکی از راهبـردهای عملیـاتـی به منظور شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق سازمان یافته و ناامن کردن مبادی ورودی و خروجی، محل های دپو، توزیع کالای قاچاق و تشـدیـد بـرخـورد بـا پـدیـده شــوم قاچاق در استان های هدف با استفـاده از تمـامـی امکانات و ظرفیت رده های انتظامی و مرزبانی در سراسر کشور به  اجــــرا گذاشته شد.

وی افزود: در این مرحله از طرح انواع کالاهای قاچاق شامل فرآورده های نفتی، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، خودرو و موتورسیکلت، چای، برنج ، کیف و کفش، لوازم یدکی خودرو، مواد خوراکی و مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه به ارزش بیش از۱۷۰۰ میلیارد ریال در سراسر کشورکشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا یاد آور شد: کالاهای مکشوفه به سازمان اموال تملیکی تحویل داده شد و ۱۲۰۸ متهم دستگیر و به همراه پرونده متشکله به مراجع قضایی برای سیر مراحل قانونی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، مقیمی با بیان اینکه این پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده است با قاچاقیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند، مبارزه با پدیده قاچاق را از اولویت های کاری و مأموریتی این پلیس دانست و از هموطنان درخواست کرد در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت های غیرقانونی، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر