کد خبر: 1020443 A

وزیر بهداشت خبر داد:

وزیر بهداشت از مشاهده یک مورد ابتلا به ویروس جهش یافته‌ی انگلیسی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت با اشاره به کاهش آمار فوتی‌های ویروس کرونا، بیان کرد: بعد از مدت‌ها تلاش بی وقفه همکاران و همه عزیزانی که در این مسیر با ما همراه بودند خوشبختانه امروز به مرگ‌های دورقمی رسیدیم گرچه این آمار هم زیاد است و به ۹۸ نفر در شبانه روز گذشته رسید و این فرایند کاهشی حاصل تلاش شبانه روزی همه همکاران و عزیزانی است که در این عرصه ما را یاری و همراهی کردند که به موقع از آنها سپاسگزاری خواهد شد.

وی ادامه داد: قرار بود اولین مواردی که در کشور از هر نوعی از ویروس کرونا مشاهده شد را به خدمت مردم شریف ایران عرض کنم که متاسفانه اولین مورد کووید۱۹ پتاسیم یافته انگلیسی در یک هموطن که از انگلیس آمده بود مشاهده کردیم.

نمکی افزود: ایشان در یکی از بیمارستان‌های خصوصی ما بستری بود و با بررسی‌های مکرری که انجام دادیم تست کووید ۱۹ نشان از نوع جهش یافته‌ی ویروس انگلیسی بود، البته حال ایشان خوب است و خوشبختانه از روز اول بسیار آگاه و هوشیار بودند که با اینکه با پی سی آر منفی وارد کشور شده بودند خود را کاملا ایزوله کرده بودند و ما رد و نشانی از این ویروس را در اطراف ایشان پیدا نکردیم.

وزیر بهداشت گفت: مورد دیگری که در غرب کشور خبرش منتشر شده بود و از همکاران پزشک ما هستند، این عزیز ما بارها و بارها مورد تست قرار گرفت و بیش از ۲۰۰ نفر از افرادی که با ایشان در ارتباط بودند مورد تست قرار گرفتند.

وی ادامه داد: بنابراین تنها موردی که ردیابی‌های ما اثبات کرد به عنوان کووید ۱۹ پتاسیم یافته انگلیسی می‌توانیم در مورد آن اطلاع رسانی کنیم، همین یک مورد بود که گفته شد و حال مریض خوب است و اگر مورد جدیدی بود حتماً به استحضار مردم می‌رسانم.

نمکی در پایان افزود: این گزارش به معنای یک وحشت جدید نیست بلکه به معنای مراقبت بیشتر و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل هایی است که همکاران ما از مردم می‌خواهند تا رعایت کنند و اگر مورد دیگری بود به استحضار مردم عزیز خواهیم رساند.

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر