کد خبر: 1020426 A

معاون پژوهشی دانشگاه خبر داد:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ۴ مرکز جدید نوآوری با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این دانشگاه راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، حسین حسینی تودشکی در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت استان تهران گفت: درحال حاضر بیش از ۲۸۸ شرکت فناور و دانش بنیان در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه توسعه وحمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان پیشرفت خوبی داشته است که براین اساس برنامه داریم برج ۳ فناوری را نیز تاپایان سال افتتاح کنیم که صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در این برج مستقر خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهارداشت: در توسعه فناوری در این دانشگاه از بخش خصوصی کمک‌های زیادی گرفته شد و برج شماره ۴ فناوری دانشگاه نیز با مشارکت کامل بخش خصوصی درحال اجرا است که این برج ظرفیت استقرار ۵۰ شرکت را دارد.

حسینی تودشکی عنوان کرد: برج شماره ۵ فناوری دانشگاه نیز با مشارکت بخش خصوصی در سال ۱۴۰۱ راه اندازی می‌شود که این برج نیز محل استقرار بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان زایشی خواهد بود.

وی گفت: به زودی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ۴ مرکز جدید نوآوری در دانشکده‌های این دانشگاه افتتاح می‌شود که براین اساس تعداد مراکز نوآوری دانشگاه که در دانشکده‌ها مستقر هستند به ۹ مرکز افزایش می‌یابد.

حسین وطن‌پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز در این مراسم گفت: شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه سلامت پیشگام هستند و بسیار خوب حرکت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه در بخش‌های مختلف زیست بوم از جمله ایده بازارها و برج‌های فناوری بسیار خوب بهره می‌برد.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: شرکت‌های فناور و دانش بنیان این دانشگاه درحوزه فنی فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و توانسته‌اند این ظرفیت را وارد حوزه سلامت کنند.

شاهرخ مهدوی دبیرکل انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت اتاق بازرگانی استان تهران نیز در این مراسم گفت: انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت اتاق بازرگانی تهران با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت اتاق بازرگانی استان تهران دارای سه کمیته تجاری سازی، توانمندی‌سازی و کسب و کار است.

دبیرکل انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت اتاق بازرگانی استان تهران گفت: این انجمن دارای ۹۶عضو فعال است و با بیش از ۳۰۰ شرکت در ارتباط کاری است.

مهدوی تاکید کرد: همچنین این انجمن با تمامی مراکز رشد و فناوری کشور درارتباط است.

 

برج تحقیقات و فناوری رشد فناوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر