کد خبر: 1020260 A

عضو شورای شهر تهران خواستار توقف تاسس مرکز پسماند در اطراف بافت مسکونی منطقه ۱۹ شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن خلیل آبادی در جریان دویست و شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی، فوت تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع در کرمان و جانباختن جمعی از هموطنان در حادثه هواپیمای اکراین گفت: بسیار تاسف‌آور است که بی‌دقتی ما اینچنین داغ بر دل مردم نشانده است، امیدوارم دیگر شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم و کسانی که در این حوادث کوتاهی کردند به مردم معرفی شوند و عذرخواهی کنند. 

او ادامه داد: سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی را که در این ایام جای ایشان در کشور بسیار خالی است را نیز تسلیت می‌گویم. 

خلیل آبادی در ادامه ضمن تشکر نسبت به سرانجام رسیدن طرح اطراف حرم عبدالعظیم گفت: خوشبختانه با زحمت معاونین شهرسازی و محمد سالاری زمین‌های اطراف حرم عبدالعظیم که ۴۰ سال رها شده بود، برای آن طرحی تصویب شد، گفت: البته در گذشته طرحی تحت عنوان گورآرامستان در شهرداری داشتند که براساس آن دو محله قدیمی تبدیل به گورستان می‌شد که با این طرح حتی تا دم حیاط مردم گورستان ایجاد می‌شد. 

او افزود: امیدواریم هر چه زودتر طرح اصلی مدیریت شهری پنجم به مرحله اجرا برسد و به مشاورین و طراح‌های مختلف واگدذار نکنند تا شادی مردم با تعلل تلخ نشود. 

خلیل آبادی در ادامه افزود: پیرو مذاکرات شفاهی و مجازی با شهردار تهران، راجع به تاسیس مرکز تفکیک پسماند در نزدیکی محل مسکونی در انتهای خیابان شهید رجایی و ابتدای حریم منطقه ۱۹ انتقاد کردم که در محدوده شهری قرار دارد و این اقدام مورد اعتراض شدید مردم شده است. 

خلیل آبادی افزود: به شهردار تهران تذکر می‌دهم که براساس قانون پسماند و لزوم تامین سلامتی مردم اقدامات ویژه انجام دهد و بلافاصله دستور توقف تاسیس این مرکز پسماند که درد مضاعف برای مردم شهرری می‌شود را صادر کنند. روزانه ۹ هزار تن پسماند که به شهر ری گسیل می‌شود کافی نیست؟ با این اقدام جدید نمک بر زخم اهالی مردم جنوب تهران نپاشید.

 

زمین شورای شهر تهران شهرداری قانون جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر