کد خبر: 1020151 A

مدرسه دخترانه‌ای که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مهر ۹۵ کلنگ احداث آن را در شهرستان ملایر بر زمین زده بود، به نام شهید سلیمانی مزیّن و مهرماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا، ساخت این واحد آموزشی که از مهر سال ۹۵ توسط محمود سیف، خیر مدرسه‌ساز ملایری آغازشده با ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی نیمه‌کاره مانده بود که پس از بازدید اخیر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از این پروژه، مقرر شد اعتبار موردنیاز برای اتمام ساخت این واحد آموزشی تأمین شود.

توجه ویژه سردار سلیمانی به امور فرهنگی

اول مهرماه سال ۱۳۹۵ قرار بود یادواره سرداران، امیران، فرماندهان و ۱۱۰۰ شهید شهرستان ملایر با حضور مسئولان برگزار شود که سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سخنران ویژه این مراسم است. سردار سلیمانی که اهتمام خاصی به انجام امور خیر و فرهنگی ازجمله امر مدرسه‌سازی و دانش‌آموزان دارد، از پیشنهاد مسئولان محلی برای حضور در مراسم کلنگ‌زنی یک واحد آموزشی پیش از آغاز مراسم یادواره گرامیداشت شهدای شهرستان ملایر، استقبال می‌کند.

سردار سلیمانی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم، کلنگ احداث مدرسه دخترانه ۱۵ کلاسه را در خیابان حمزه لویی، دریکی از محله‌های حاشیه شهرستان ملایر که اغلب دانش‌آموزان آن از اقشار ضعیف و کم‌درآمد هستند، بر زمین می‌زند.

این مدرسه که سال ۱۳۴۰ در زمینی به مساحت پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث‌شده بود، یکی از فرسوده‌ترین مدارس ملایر محسوب می‌شد و جزو مدارس در اولویت تخریب و بازسازی قرار داشت.

با توجه به کلنگ‌زنی ساخت این واحد آموزشی توسط سردار سلیمانی، حاج محمود سیف، خیر ملایری کار ساخت آن را بااعتباری بالغ‌بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بر عهده گرفت و قرار شد طی یک سال و نیم این واحد آموزشی ساخته شود. این پروژه که پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، به نام ایشان نام‌گذاری شده، با ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی به علت کمبود اعتبار متوقف‌شده بود.

مهراله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، روز پنج‌شنبه ۱۲ دی‌ماه امسال ضمن بازدید از پروژه آموزشی شهید سپهبد سلیمانی شهرستان ملایر گفت: اعتبار موردنیاز برای اتمام پروژه شهید سلیمانی ملایر از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأمین می‌شود و مهر سال آینده از آن بهره‌برداری خواهد شد.

به گفته وی، واحد آموزشی ۱۵ کلاسه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ملایر، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای آموزشی استان همدان دارای سالن اجتماعات و دو هزار و ۶۵۰ مترمربع زیربنا است. این واحد آموزشی در دوطبقه بتنی با سقف تیرچه‌بلوک ساخته می‌شود و دو هزار و ۸۰۰ مترمربع محوطه‌سازی دارد.

استان همدان درآمد زمین سالن اجتماعات مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر