کد خبر: 1019686 A

معاون توسعه مهارت‌های شهروندی اداره کل شهروندی از تمامی سازمان های مردم نهاد اعم از NGO، گروه‌ها، سمن‌ها و جمعیت‌ها دعوت کرد تا در فعالیت‌های فرهنگی- آموزشی پویش «موتورسوار خوب» مشارکت و همکاری کنند.

به گزارش ایلنا، متین رمضان‌خواه با تاکید بر نقش موثر انجمن‌ها و فعالان اجتماعی به‌عنوان حلقه بین شهروندان و مسئولان، گفت: توان و اجماع تفکرات علمی و تجربی انجمن‌ها می‌تواند به تسهیل مشارکت‌پذیری شهروندان برای حل بخشی از مشکلات شهری از طریق جامعه‌پذیری کمک کند؛ باور داریم خرد جمعی و البته هماهنگ، غالباً برتر از خرد فردی است و تاثیر بسزایی در فرآیند مسئولیت پذیری شهروندان دارد.

وی افزود: با توجه به‌ عدم وجود قوانین روشن چون وجود سامانه ساماندهی ثبت پلاک موتور، عدم ساخت فضاهای مناسب برای عبور و مرور و پارک موتورسیکلت‌ها و درصد بالای سهم‌شان در حمل و نقل روزمره و سوانح و جراحات، شهرداری تهران فاز اول کمپین «موتورسوار خوب» را آبان ماه سال گذشته با هدف هویت‌بخشی مثبت به موتورسواران، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درباره بی‌نظمی‌ها و قانون شکنی‌های موتورسواران با رویکرد ایجابی و تاکید بر خانواده راکبان و افراد پیرامون آن‌ها برگزار کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون موتورسیکلت در شهر تهران پلاک شده‌اند، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد از ۱۷ هزار کشته شده سوانح رانندگی، راکبان موتورسیکلت یکی از گروه های اصلی آسیب هستند که حدود ۳۰ درصد از جانباختگان این سوانح را به خود اختصاص داده اند.
رمضان‌خواه تصریح کرد: آسیب‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از رفتارهای خلاف عرف موتور سواران، شهرداری تهران را بر آن داشت تا با همکاری و مشارکت شبکه بزرگ فعالان اجتماعی، سمن‌ها، سازمان‌های مردم نهاد در زمینه افزایش آگاهی و آموزش برای تغییر رفتار و مهارت راکبان موتورسیکلت اقدامات ویژه ای را تحت پویش موتور سوار خوب انجام دهد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی با اشاره به آغاز فاز دوم کمپین «موتورسوار خوب»، تصریح کرد: علاقمندان به همکاری در این فراخوان می‌توانند اساسنامه، شماره ثبت و رزومه فعالیت های خود را به پست الکترونیک شهرداری تهران به آدرس shahirvandli.farhangi@teliran.ir ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۹۶۰۲۱۷۵۲ تماس گیرند.

موتورسیکلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر