کد خبر: 1019596 A

سرهنگ بهرام آبادی از اعمال قانون بالغ بر ۱۸ هزار خودروی دودزا از ابتدای سال خبر داد.

 به گزارش ایلنا، سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی ضمن تسلیت به مناسبت فراررسیدن سالگرد شهادت سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی  در خصوص خودروهای دودزا  گفت : با توجه با افزایش میزان غلظت آلاینده ها در هوا ، بخشی از این آلودگی برمی گردد به تردد خودروها که در سطح شهر  تردد می کنند .و می بایست دارای معاینه فنی باشند.

وی ادامه داد: اگر خودرویی دارای معاینه فنی نباشد نبایددر سطح شهر تردد داشته باشند و از طرفی خودروهایی که دودزا هستند به محض رویت  توسط همکاران بنده اعمال قانون خواهند شد .

وی گفت: یکی از اولویت های ما در پلیس راهور تهران بزرگ  طرح برخورد با وسایل نقلیه دودزا می باشد و حتما با مشاهده خودروهایی که دارای نقص فنی  هستند برخورد صورت گرفته و پس از توقف و اعمال قانون و خودروهایی که دارای آلایندگی هوا هستند همکاران بنده پلاک های آنان را اخذ خواهند کرد .

سرهنگ بهرام آبادی افزود : پس از اخذ پلاک و دادن پلاک اعزام به تعمیرگاه پلیس راننده را ملزم به رفتن به تعمیرگاه نموده و راننده مکلف است که در اولین فرصت به تعمیرگاه مراجعه کرده و نسبت به رفع نواقص خودرو از جمله آلایندگی اقدام نماید .

وی گفت: بعد از رفع نقص راننده می تواند جهت دریافت پلاک خود به اداره اجراییات پلیس راهور تهران بزرگ مراجعه نموده و بعد از آنکه رفع نقص خودرو به تایید کارشناسان پلیس راهور رسید و سلامت آن از نظر زیست محیطی  و نقص تایید شد پلاک به راننده تحویل داده خواهد شد .

سرهنگ بهرام آبادی گفت : راننده با پلاک اعزام به تعمیرگاه نمی تواند به صورت روزانه در سطح شهر تردد نماید و می بایست بعد از دریافت پلاک به تعمیرگاه مراجعه و نسبت به رفع نواقص خودرویی اقدام نماید .

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ : با توجه به بسترهایی که فراهم شده خودروهایی که فاقد معاینه فنی می باشند به صورت مکانیزه توسط دوربین ها اعمال قانون می گردند و خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند به مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه می گردند .

بنابراعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، وی ادامه داد: در مجموع همه خودروهاو موتورسیکلت ها که به هر شکلی آلاینده هستند و در بحث آلودگی شهر تهران و محیط زیست تاثیر و نقش دارند  حتما توسط همکاران بنده کنترل می شوند که خودروهای سنگین در این طرح بیشتر مد نظر ما می باشند و بیشتر آلودگی هوا را تحت تاثیر قرار می دهند .  و به همین سبب طبق نظر کمیته کاهش آلودگی هوا ما در هفته گذشته و در ادامه در  این هفته نیز تردد خودروهای سنگین را به صورت شبانه روزی محدود کردیم و نمی توانند در شهر تهران تردد نمایند .

وی گفت: از ابتدای  سال تاکنون بالغ بر ۱۸ هزار خودروی دودزا در سطح شهر تهران شناسایی  و مورد اعمال قانون قرار گرفته اند .

سرهنگ بهرام آبادی گفت: هدف از طرح موتوریار جنبه آموزشی آن است که همکاران بنده با تخلفات شاخصی که توسط موتورسواران صورت می گیرد در ۶۰ نقطه با استفاده از طرفیت رانندگان موتورسیکلتی که مرتکب تخلف می شوند اجرا می گردد و به عنوان موتوریار در تقاطع ها مستقر می شوند و با تجهیزاتی که در اختیار آنها قرار می گیرد به پلیس کمک کرده و به دیگر راکبین موتورسیکلت توسط خود آنها توجه و تذکر داده می شود.

سرهنگ بهرام آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر