کد خبر: 1019122 A

عضو شورای شهر تهران:

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: امروز شهر تهران از استفاده بی‌رویه از منابع انرژی نظیر بنزین، گازوئیل، نفت، گاز و مازوت رنج می‌برد. این موارد سوخت‌های فسیلی هستند و سلامت همه مردم را تهدید می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم نوری در جریان دویست و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به آلودگی هوای تهران گفت: گله‌ای از استاندار و دولت محترم دارم چرا که به رغم گزارش‌های هواشناسی و داده‌های علمی که حاکی از پایداری هوا و تشدید اینورژن بیش از گذشته است و این مساله ضرورت توقف فعالیت‌ها را می‌طلبد، اما دو روز از اعلام درخواست تعطیلی می گذرد و هنوز اتفاقی رخ نداده است.

نوری تاکید کرد: باید متوجه آثار تصمیم گیری دیرهنگام باشیم و نسبت به آن پاسخگو باشیم چرا که به سلامت مردم آسیب وارد می‌کند. 

او در ادامه تذکر خود درباره توسعه نیروگاه‌های خورشیدی و جایگزینی سوخت پاک گفت: امروز شهر تهران از استفاده بی‌رویه از منابع انرژی نظیر بنزین، گازوئیل، نفت، گاز و مازوت رنج می‌برد. این موارد سوخت‌های فسیلی هستند و  سلامت همه مردم را تهدید می‌کنند. 

نوری با بیان اینکه بیماری و مرگ ناشی از آلودگی هوا در کنار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، شرایط را برای مردم کشور به ویژه کلانشهرها و تهران سخت و غیر قابل تحمل کرده ادامه داد: باید رویه‌ها در این زمینه تغییر کند و انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق استفاده و جایگزین سوخت‌های فسیلی شوند. 

نوری افزود: این اتفاق با توجه به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به ویژه دی اکسید کربن و کوچک شدن ردپای اکولوژیک شهر تهران در ارتقا سلامت شهروندان اثر خواهد داشت و مطابق با اصول توسعه پایدار شهری است. 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: اینکه یک شهر با کمترین میزان آلودگی و تخریب محیط زیست انرژی مورد نیاز فعالیت‌ها را تامین کند، هنر مدیران و مشارکت شهروندان آن است. تهران از نظر موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و مشارکت شهروندان قابلیت‌های بیشماری در توسعه و بهره برداری از این قبیل تاسیسات دارد و کافی است با بررسی میدانی، نسبت به شناسایی این فضاها در سطح شهر تهران و جانمایی آن‌ها استفاده شود. 

نوری افزود: شهردار تهران دستور بررسی و اقدام لازم را جهت استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان‌های شهرداری و ساختمان‌های شهری که در اختیار دارند و طراحی و اجرای اکوپارک با این رویکرد و همچنین الزام در صدور پروانه را اعمال و نتیجه آ نرا به شورای شهر تهران منعکس کنند.

انرژی شورای شهر تهران شهر تهران گاز هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر