کد خبر: 1018847 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: در یک هفته اخیر بعضی واحدهای صنعتی را تعطیل کردیم و به بعضی دیگر گفتیم تا با یک سوم ظرفیت کار کنند و این اقدامات بر کاهش آلودگی هوا تأثیرگذار است.

«فاطمه برنا» رئیس اداره حفاظت محیط زیست تهران با اشاره به اظهاراتی مبنی بر اینکه تعطیلی دو روزه تهران به دلیل آلودگی هوا ضرورت دارد، بیان کرد: برای این موضوع برنامه‌ریزی‌هایی شده که اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: باید واحد‌هایی که معضل زیست محیطی دارند به ما تقاضا دهند تا ما آنها را به صندوق ملی محیط زیست معرفی کنیم و برای کاهش آلودگی‌ها اقداماتی صورت گیرد.

برنا افزود: اما در نظر داشته باشیم که صندوق به تنهایی برای کاهش آلودگی کافی نیست چون صرفاً آلودگی با تسهیلاتی که صندوق می‌دهد رفع نخواهد شد و این نیاز به برنامه ریزی در حوزه‌های مختلف دارد، به طور مثال در حوزه‌ی حمل و نقل باید تامین مالی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اظهاراتی که به تاثیر مازوت‌ بر آلودگی هوا اشاره داشت، بیان کرد: در یک هفته اخیر بعضی واحدهای صنعتی را تعطیل کردیم و به بعضی دیگر گفتیم تا با یک سوم ظرفیت کار کنند، این اتفاق قطعا بر کاهش آلودگی تأثیرگذار است، اما باید تمام عوامل موثر را بررسی کنیم.

برنا در مورد مراکز پسماند اطراف تهران و تاثیر آن بر آلودگی هوا، گفت: مراکز پسماند در صورتی که پسماند سوزی داشته باشند می‌توانند حجم آلاینده‌های هوا را بالا ببرند و باعث آلودگی شوند.

آلودگی هوا تهران فاطمه برنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر