کد خبر: 1018713 A

زالی:

زالی گفت: در حال حاضر ۲۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در تهران کماکان بستری هستند و ۸۹۰ نفر نیز در آی سی یو به سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زالی در جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوا گفت: اگر چه با کاهش بیماری کرونا در کشور مواجه هستیم، اما در تهران با توجه به افزایش جمعیت با آهنگ ملایم‌تری پیش می رود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا کماکان بستری هستند و ۸۹۰ نفر در آی سی یو به سر می‌برند و همچنین ۲۹۰ بیمار هم اینتوبه هستند.

زالی با بیان اینکه مهمترین مسئله ما آلودگی هوا در شرایط شیوع کرونا است، اظهار داشت: آلاینده‌های موجود در هوا با ایجاد حساسیت و تغییر در مکانیزم موضعی ممکن است فرد را مستعد بیماری کرده و منجر به این شود که فرد در آلودگی هوا در خطر ابتلای بیشتر بیماری کرونا قرار بگیرد.

وی افزود: در آلودگی هوا با پدیده این ورژن و سکون آلاینده‌ها مواجه هستیم با توجه به اینکه ویروس کرونا یک ویروس سنگین است امکان زوده شدن این ویروس در چنین شرایط به مراتب کمتر است و ویروس کرونا در وارونگی هوا پایندگی بیشتری دارد.

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: همچنین با توجه به اینکه سایر آلاینده‌ها در شرایط آلودگی هوا موجب بروز بیماری‌های تنفسی می‌شوند ممکن است ظرفیت‌های بیمارستانی در بخش‌های تنفسی که برای بیماران کرونایی اختصاص یافته است با تداوم این شرایط اشغال شود. همچنین آلودگی هوا در تهران باعث ایجاد زمینه‌های آلرژی و حساسیت بیشتر شده و افرادی که از زمینه نسبی بیماری آسم برخوردار هستند چنانچه به بیماری کرونا دچار شوند از فرم وخیم‌تری بیماری در آنها تبعیت خواهد کرد.

زالی با اشاره به اعمال محدودیت‌ها برای کاهش بیماری کرونا تصریح کرد: علیرغم اعمال محدودیت‌ها اما در شهر تهران تغییر محسوسی در زمینه ترافیک ایجاد نشده و باید بررسی کنیم، ببینیم این مصوبات چقدر به این نیت رسیده است و اگرچه حضور کارمندان در ادارات با محدودیت همراه است اما بخش عمده‌ای از افراد شاغل در تهران در بخش خصوصی فعال هستند و آمار متروی تهران در ساعات پیک نشان‌دهنده این است که الگوی استفاده از مترو در این ایام تغییر نکرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح محدودیت تردد شبانه اظهار داشت: خوشبختانه محدودیت شبانه در این ایام اگرچه الگوی زیستی شهر تهران را تغییر داده اما اثر خوبی داشته است.

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پایان تاکید کرد:‌ نظر ما این است که با توجه به اینکه بیماری کرونا در این شرایط آلودگی هوا تشدید می‌شود، پیشنهاد دو روز تعطیلی فعالیت‌ها برای کاهش آلودگی هوا ارائه می‌شود و امیدواریم به نتیجه برسد.

آلودگی هوا علیرضا زالی تهران بیمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر