کد خبر: 1018374 A

در بازدید دو تن از معاونین وزارت بهداشت از مراکز درمانی غرب مازندران مطرح شد؛

معاونین درمان و توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از مراکز بهداشتی و درمانی غرب مازندران بازدید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با همراهی دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر محمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر از ساختمان در حال ساخت اورژانس و بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کردند و آخرین وضعیت روند پیشرفت پروژه‌های زیرساختی و نحوه ارائه خدمات درمانی به بیماران را مورد بررسی قرار دادند و از زحمات و تلاش‌های کادر درمانی و کارکنان این بیمارستان قدردانی کردند. 

در این بازدید با توجه به ارزیابی که از میزان پیشرفت تکمیل ساختمان اورژانس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بعمل آمد، نسبت به بهره برداری از این پروژه در دهه فجر امسال اظهار امیدواری شد. 

همچنین آن‌ها با حضور در بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس، وضعیت تجهیزات، امکانات و روند ارائه خدمات درمانی به بیماران در بخش‌های مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند و ضمن تاکید بر ارتقای کیفیت خدمات این بیمارستان، از زحمات و تلاش‌های همه پزشکان، پرستاران و کارکنان این مجموعه درمانی قدردانی کردند. 

معاونین درمان توسعه مدیریت، منابع و برنامه وزارت بهداشت با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی مرزن آباد و مراکز خدمات جامع سلامت هچیرود، ضمن بازدید از تجهیزات، امکانات و فعالیت‌های این مراکز در پیشگیری و کنترل اپیدمی ویروس کرونا، روند اجرای طرح محله محور و خانواده محور «سردار سلیمانی» را در منطقه مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند. 

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی غرب مازندران با بیان اینکه موارد بستری در کشور روند کاهشی دارد، گفت: میزان بستری به یک چهارم یکماه گذشته رسیده و میزان مرگ و میر نیز کاهش داشته است و امیدوارم این روند کاهشی تداوم داشته باشد. 

وی با بیان اینکه در مازندران میزان مرگ و میر نسبت به جمعیت در مقایسه با سایر استانها کمتر بوده است، افزود: در مازندران میزان بستری بیشتر نیست بلکه استان‌های دیگر برای بار سوم پیک سنگینی را تجربه کردند ولی مازندران این پیک شدید را تاکنون نداشته است. 

جان بابایی همچنین با اشاره به برداشت فصلی محصولات باغی و کشاورزی در استان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تردد و جابجایی کارگران فصلی از شهری به شهر دیگر برای جلوگیری از ابتلا به کرونا تاکید کرد و خواستار پرهیز از تجمعات جهت کاهشی شدن روند ابتلا شد. 

در بازدیدهای روزگذشته فرمانداران نوشهر، چالوس و کلاردشت، معاونین درمان و توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان و سرپرستان بیمارستان‌های نوشهر و چالوس و کلاردشت نیز حضور داشتند.

قاسم جان بابایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر