کد خبر: 1017643 A

سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اعلام نتایج ارزیابی سه ماهه سوم (فصل پائیز) عملکرد ستاد‌های مدیریت بحران مناطق ۲۲گانه شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل سلیمی در جلسه ادواری شورای دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲گانه که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: عملکرد ستادهای مدیریت بحران مناطق بر اساس شاخص‌های تعیین شده در حوزه‌های پیشگیری، آمادگی، آموزش، مرکز عملیات اضطراری (EOC)، روابط عمومی و انجام اقدامات شاخص در سه ماهه سوم سال (فصل پاییز) مورد ارزیابی قرار گرفت. 

سلیمی افزود: بر اساس این ارزیابی، عملکرد ستادهای مدیریت بحران مناطق ۱۱.۱۶، ۱.۶، ۴.۱۰ و ۸ در سطح عالی معرفی شد. 

او با اشاره به شاخص‌های تعیین شده در هر حوزه گفت: برگزاری مانور در حوزه آمادگی، ثبت اطلاعات گودبرداری‌ها و پیگیری اجرای سند کاهش خطر پذیری محلات در حوزه پیشگیری از جمله شاخص‌های تعیین شده در ارزیابی عملکرد ستاد‌های مدیریت بحران مناطق به شمار می‌آید. 

سلیمی اضافه کرد: همچنین اجرای طرح مدرسه آماده در سطح مدارس شهر تهران، فعالیت خانه‌های دوام و ایمنی و مدیریت بحران ساختمان در حوزه آموزش و میزان مشارکت در انتشار تبلیغات و موضوعات آموزشی، تولیدات چند رسانه‌ای و خبر در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی از جمله شاخص‌های تعیین شده در این ارزیابی می‌باشد. 

سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران افزود: سرعت اعلام حوادث و هشدار و ارائه گزارش ماهانه ایستگاه شتاب نگاری در حوزه مرکز EOC شهر تهران و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و NGO‌ها از جمله شاخص‌های تعیین شده بشمار می‌آید. 

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، او در ادامه بر لزوم پیگیری، هماهنگی و ارتباطات مستمر ستاد‌های مدیریت بحران مناطق با استان‌های معین در زمان وقوع بحران تاکید کرد.

مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر