کد خبر: 1017520 A

امضای تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با پژوهشکده سوانح طبیعی به پایان رسید .

به گزارش ایلنا، در مراسمی که با حضور مهدی رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و سید امیر حسین گرکانی رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی و رئیس کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی، معاونین و مدیران دو مجموعه برگزار شد، ضمن دیدار و گفتگو پیرامون همکاری های مشترک با امضای تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با پژوهشکده سوانح طبیعی به پایان رسید.

در ابتدای این دیدار مهدی رهنما به معرفی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور پرداخت و توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های این پژوهشگاه، همکاری آموزشی با مراکز آموزش عالی و مشارکت با دستگاه‌های اجرایی مرتبط در اجرای پروژه‌های مطالعاتی و عملیاتی در زمینه‌های مرتبط با علوم هواشناسی ارائه کرد.

وی افزود: پژوهشگاه هواشناسی در خصوص طراحی و توسعه سامانه های هشدار سریع مخاطرات جوی نظیر سیل، گردوخاک، رعدوبرق، تگرگ، بهمن و یخبندان در حال فعالیت می باشد. در بحث آلودگی هوا هم کارهای مناسبی صورت پذیرفته که میتوان به پروژه ایی تحت عنوان سامانه مدل سازی و پیش بینی کیفیت هوا برای 10 کلان شهر که در حال اجرا می باشد و به زودی به مرحله بهره برداری در می آید اشاره کرد.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در پایان سخنانش افزود: پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور بر اساس رسالت پژوهشی و کارنامه اجرایی که دارد آماده همکاری و تبادل نظر با سازمان های دولتی از جمله وزارت راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پژوهشکده سوانح طبیعی می باشد.

در ادامه این دیدار گرکانی رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی ضمن تشکر از بابت فراهم نمودن این دیدار عنوان نمود: پژوهشکده سوانح طبیعی شامل 5 گروه پژوهشی که دارای امکاناتی نظیر: نشریه علمی ، مرکز رشد و یک اندیشکده می باشد که کلیه فعالیتهای پژوهشی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به این پژوهشکده ارجاع داده میشود.

گرکانی اشاره کرد: پروژه ایی تحت عنوان شناسایی روستاهای در معرض خطر کشور طبق 8 اولویت بندی  مخاطراتی در دست اقدام داریم که از پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور درخواست همکاریمشترک در این پروژه داریم که انشاالله بتوانیم همکاری های مثمر ثمری داشته باشیم .     

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، در پایان این نشست طرفین به منظور ایجاد و گسترش همکاری های علمی ، آموزشی و پژوهشی و با هدف بهره گیری از ظرفیت ها ، امکانات و توانمندی های علمی، تخصصی، مشورتی، تجهیزاتی و کتابخانه ایی مشترک ، تفاهم نامه اییبا موضوع همکاری در حوزه های مدیریت سوانح، مخاطرات محیطی، اقلیم ، سنجش از دور و GIS، توسعه سامانه های کاربردی و سایر موضوعات مرتبط و مورد توافق طرفین منعقد گردید.

هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر