کد خبر: 1017414 A

​در راستای کمک به بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان دارای معلولیت و همچنین سایر دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی، تفاهم نامه همکاری فی مابین این سازمان و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی منعقد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، فاطمه عباسی، مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه در راستای تحقق عدالت اجتماعی و به منظور ارتقای شاخص‌های رفاه اجتماعی و توانمندسازی اقشار مختلف مردم به ویژه گروه‌های هدف سازمان بهزیستی و بر اساس قانون تشکیل سازمان بهزیستی و قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و هم چنین در جهت هدایت استعداد‌های درخشان و برتر در زمینه‌های مختلف علمی، تحصیلی و آموزشی در مسیر مناسب منعقد شده است. 

وی افزود: موضوع این تفاهم نامه، همکاری مشترک دو جانبه در خصوص ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی رایگان، بورسیه تحصیلی، مشاوره آموزشی، ارائه کتب کمک آموزشی و… برای دانش آموزان دارای معلولیت و همچنین سایر دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی از مقطع ششم ابتدایی تا کنکور تعریف شده است و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی بر اساس این تفاهم نامه متعهد شده است تا تمامی دانش آموزان دارای معلولیت بینایی، شنوایی، جسمی- حرکتی و… تحت پوشش سازمان بهزیستی را بدون اعمال شرط معدل و بضاعت مالی و در هر شرایط سنی پذیرش و بورسیه نماید. تنها شرط پذیرش این افراد؛ حضور در تمامی آزمون‌ها وعدم غیبت (اعم از جلسات آنلاین و حضوری) تعریف شده است. 

همچنین برای دانش آموزان تحت پوشش در حوزه امور اجتماعی سازمان بهزیستی که شامل فرزندان شبه خانواده، فرزندان زنان سرپرست خانوار و یا فرزندان خانوارهای آسیب دیده و در معرض آسیب هستند، پذیرش با اعمال شرط معدل امکان‌پذیر است و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی متعهد شده است که شرط معدل برای این دانش آموزان را در تمامی مقاطع تحصیلی ۱ نمره کمتر از معدل مجاز سایر افراد، در نظر بگیرد. 

عباسی گفت: بر همین اساس بنیاد قلمچی متعهد شده است حداکثر تخفیف ممکن به میزان ۳۰ درصد را جهت ثبت نام حضوری و آنلاین آزمون‌های کانون برای فرزندان کارکنان سازمان بهزیستی اعمال نماید.

فاطمه عباسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر