کد خبر: 1016967 A

عضو شورای شهر تهران با اشاره به معضلات محلات منطقه ۳ تهران گفت: امیدواریم نبود پارک‌های محلی و پارکینگ و کتابخانه در ۸ محله منطقه با پیشبرد پروژه‌های کوچک مقیاس در سال آینده حل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۳ تهران گفت: مهمترین مشکل منطقه ۳ این است که در توسعه محلی عمده بودجه‌ای که برای منطقه پیشنهاد شده، کمترین سهم را در حوزه توسعه پروژه‌ها در منطقه ۳ دارد. سهم ۴۰ درصدی تملک دارایی اعتبارات سرمایه‌ای که باید به توسعه پروژه‌ها در منطقه اختصاص یابد اما در این منطقه سهم فعلی برابر ۳۰ درصد است که باید افزایش یابد. 

او با اشاره به مهمترین معضل منطقه ۳ گفت: وجود ترافیک و نبود پارک‌های محلی به ویژه در محله‌های امانیه، آرارات و قبا است. ترافیک منطقه از جمله مهمترین مشکل منطقه است و نبود پارکینگ محلی در این منطقه مشکل‌زا است. از ۱۱ محله در منطقه، ۴ محله ابر چالش خود را فقدان میدان میوه و تره بار می‌دانند و از شهردار منطقه و سازمان میداین میوه وتره بار خواهش می‌کنم به این مساله توجه ویژه داشته باشند. 

فراهانی ادامه داد: فقدان اماکن عمونی از جمله بوستان، پارک، کتابخانه و غیره نیز مساله ۴ محله دیگر است که نشان می‌دهد اماکن محلی از جمله کتابخانه، سالن ورزشی و غیره معضلی است که امیدواریم با پیشبرد پروژه‌های کوچک مقیاس این موارد در سال آینده حل شده باشد.

 

 

 

بودجه ترافیک شورای شهر تهران میوه و تره بار کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر