کد خبر: 1016820 A

استاندار تهران:

استاندار تهران با اشاره به اینکه 68 هزار فرصت شغلی طی 10 ماه سال جاری ایجاد شده است از تحقق 72 درصدی تعهد اشتغال استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در دوازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان که با حضور سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س)، گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای شهید فخری زاده اظهار داشت: در استان تهران کارگروه اشتغال عملکرد خوبی دارد و با توجه به شرایط استان که سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت به سبب مهاجرت اضافه می شود، اقدامات با برنامه ریزی پیش می رود.

وی ادامه داد: در تابستان امسال نرخ بیکاری نقطه ای در کشور ۹.۵ درصد  و در استان تهران ۶.۴ درصد بوده که حکایت از اقدامات اثرگذار در حوزه اقتصادی استان دارد.

استاندار تهران تاکید کرد: ۹۶ هزار شغل تعهد اشتغال استان در سال ۹۹ بوده که ۶۸ هزار شغل تا امروز ایجاد شده است، یعنی ۷۲ درصد تعهدات اشتغال استان تهران محقق شده است.

همچنین بندپی در دوازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان که با حضور سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد با اشاره به درخواست معاونت نظام وظیفه نیروی انتظامی کل کشور در زمینه اشتغال سربازان منقضی اظهار داشت: زمینه برای مهارت آموزی و اشتغال سربازان منقضی از خدمت در استان تهران فراهم است.
 
وی ادامه داد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده مقرر شد لیست واجدین شرایط و کسانی که بعد از انقضای خدمت دچار مشکل اشتغال هستند و میزان تحصیلات آنها ارائه شود تا زمینه ارتباط این افراد با بنگاه های اقتصادی در بخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی برقرار شود.
 
استاندار تهران تاکید کرد: مقرر شد که نسبت به ارتقا مهارت سربازان بر اساس نیاز استان در دوران سربازی و نهادینه کردن مهارت آنان اقدام شود تا بعد از گذراندن دوره خدمت در زمینه اشتغال دچار مشکل نباشند؛ چراکه واحدهای زیادی در استان تهران اکنون به دنبال نیرو هستند.

 

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر