کد خبر: 1016548 A

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به الزام تمامی داروخانه ها در سراسر کشور به ثبت انسولین قلمی در سامانه تیتک گفت: با اجرای این روش دارو به دست مصرف کنندگان واقعی می رسد و از کمبود آن جلوگیری می کند.

به گزارش ایلنا، سید حیدر محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: داروخانه ها موظف هستند سهمیه انسولین خود را صرفا در سامانه تیتک ثبت کرده و به فروش برسانند. با ثبت دارو در سامانه، فروش غیرمنطقی و خارج از چارچوب حذف می شود.

وی افزود: در آینده نیز با همکاری داروخانه‌ها عرضه بخش زیادی از داروهای گران قیمت که ارزبری بالایی دارند به تدریج براساس ثبت در سامانه تیتک صورت خواهد گرفت؛ به این منظور در فاز بعدی داروهایی همچون ریتالین و IVIG نیز با الزام ثبت در سامانه تیتک عرضه می‌شوند.

وی تاکید کرد: در برنامه داریم که سهمیه داروخانه هایی که انسولین را در سامانه ثبت نمی‌کنند، قطع شود و در مراحل بعدی سایر اهرمهای قانونی برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده بکار گرفته شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، محمدی ابراز امیدواری کرد: برای کنترل بیشتر داروهای گران‌قیمت و وارداتی که مشمول ارز دولتی، یارانه و یا بیمه می شوند، به تدریج همین سازوکار پیاده می شود تا ضمن نظارت بیشتر بر عرضه این داروها، از ایجاد کمبودهای احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام/
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر