کد خبر: 1016461 A

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف بیش از ۶۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "محمد ملاشاهی" در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزداران استان با انجام اقدامات تخصصی اطلاعاتی از فعالیت باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی میرجاوه مطلع و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: مرزداران هنگ مرزی میرجاوه با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی، مسیرهای تردد قاچاقچیان را مشخص و در راستای مقابله با سوداگران مرگ با چندین تیم پوششی و عملیاتی و اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را نیز در کنترل خود قرار دادند و موفق شدند محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در ادامه توضیح داد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را وارد کشور کنند، زمانی که خود را در کمین و محاصره مأموران دیدند با مخفی کردن محموله موادمخدر از محل متواری و مرزداران در این عملیات موفق شدند ۳۳۳ کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای داخل شیارهای ارتفاعات مخفی شده بود را کشف کنند.

سردار ملاشاهی به یک عملیات موفقیت‌آمیز دیگر در همان روز توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان نیز اشاره کرد و افزود: پس از انجام چندین شبانه‌روز کار اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی، مرزداران هنگ مرزی سراوان در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر در منطقه مرزی اسفندک موفق شدند ضمن توقیف ۲ دستگاه خودرو ۲۷۳ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۹۵ کیلوگرم تریاک و ۱۷۸ کیلوگرم حشیش را کشف کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی استان در پایان ضمن تقدیر از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با مجموعه مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران استان به صورت شبانه‌روزی در مناطق مرزی حضور فعال و گسترده دارند و با هرگونه اعمال خلاف قانون، خصوصاً شرارت و قاچاق موادمخدر قاطعانه و هوشمندانه برخورد می‌کنند و اجازه هیچ‌گونه ناامنی را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند.

فرمانده مرزباني استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر