کد خبر: 1016182 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: در روزهای اول آذر تمام سرزمین وضعیت قرمز داشت، اما امروز خوشبختانه نقاط زرد از نارنجی هم بیشتر شده است و از ۱۶۰ شهر قرمز به جایی رسیدیم که امروز شهر قرمزی را در کشور نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت بیان کرد: متاسفانه هفته‌ی گذشته برای جهان بسیار پرالتهاب بود و ورود ویروس جدید جهش یافته در کشور انگلیس، کشورهای زیادی را در اروپا درگیر کرده و حتی در ژاپن هم اثرات آن را دیدند.

وی ادامه داد: وضعیت در کشور ما در هفته‌ای که گذشت، مناسب تر بوده است و امروز به آمار مرگ زیر ۱۲۰ نفر در روز رسیدیم و این اولین روزی است که بعد از چند ماه آمار  کاهشی به سمت ۱۰۰ نفر در روز را مشاهده می کنیم. البته یک نفر هم مرگ برای ما غم انگیز و ماتم زاست.

نمکی افزود: در مقایسه با روزهای پرالتهاب جهان، کشور جمهوری اسلامی ایران هر روز نسبت به کشورهای اول که معمولا کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، فاصله را بیشتر می‌کند و امروز در تمام استان‌ها به روزهای اردیبهشت ماه که میزان مرگ و میرمان در اکثر استان‌ها در حد صفر بود، نزدیک می‌شویم، دیروز در بسیاری از استان‌ها مرگ و در برخی استان‌ها بستری صفر را تجربه کردیم.

وی بیان کرد: در روزهای اول آذر تمام سرزمین وضعیت قرمز داشت، اما امروز خوشبختانه نقاط زرد از نارنجی هم بیشتر شده است و از ۱۶۰ شهر قرمز به جایی رسیدیم که امروز شهر قرمزی را در کشور نداریم.

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر