کد خبر: 1016034 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به ساماندهی مراکز توزیع گوشت تهران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، در جریان دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهراندر تذکری خطاب به شرکت ساماندهی مشاغل و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: باتوجه به تعطیل شدن بازار توزیع محصولات پروتئینی در میدان بهمن، به مرور دو خیابان شهید فاطمی و شهید کارگر سامانی در منطقه ۱۶ تهران تبدیل به راسته توزیع محصولات گوشتی شده است. 

او افزود: محل سکونت مردم به بازار گوشت تبدیل شده است. عملا به دلیل ترافیک و تجمع سوسک، موش و حیوانات موذی شاهد نارضایتی شدید یا کوچ مردم از این دو خیابان هستیم و اتفاقی که باید در میادین میوه تره بار یا میدان بهمن رخ می‌داد در خیابان‌های تهران صورت می‌گیرد. 

عضو شورای شهر تهران گفت: در هفته گذشته شهرداری تهران تصمیمی گرفت که براساس آن میدان بهمن جنب شهرداری منطقه ۱۶ که بازار توزیع گوشت مرغ بود تعطیل و غرفه داران میدان بهمن منطقه شانزده به میدان مرکزی میوه و تره‌بار در منطقه ۱۹ هدایت می‌شوند اما خطر اینکه این حوادث مجدد اتفاق بیفتد و غرفه داران فعالیت در خیابان‌های منتهی به مناطق مسکونی را به انتقال در میدان میوه و تره بار ترجیح دهند زیاد است. 

فراهانی ضمن درخواست از شرکت ساماندهی مشاغل و شهرداری منطقه شانزده برای رسیدگی عاجل به این دو خیابان یعنی خیابان فاطمی و کارگر سامانی در منطقه ۱۶ گفت: ضروری است این دکاکین بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری به راسته غیر مسکونی منتقل شوند و اخطار بگیرند و حق ندارند خیابان‌های مناطق مسکونی را به بورس مواد پروتئینی تبدیل کنند و موجب نارضایتی ساکنین شوند.

 

مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر