کد خبر: 1016032 A

عضو شورای شهر تهرا در تذکری نسبت به فراهم شدن شرایط بیمه دستفروشان روزبازارها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علی اعطا» در جریان دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درباره وضعیت دستفروشان گفت: روز گذشته جلسه‌ای با مدیران شرکت ساماندهی داشتیم و مشکلات برخی نمایندگان دستفروشان فعال در روزبازارها را شنیدیم و مسائل مختلفی از جمله مشکلات‌شان با پیمانکاران و بهره‌برداران، فقدان نمازخانه و سرویس بهداشتی و مشکلات زنان سرپرست خانوار شاغل در این بازارها مطرح شد. 

او با بیان اینکه مسئله بیمه تامین اجتماعی مهم است گفت: دولت در ایجاد اشتغال نتوانسته موفق عمل کند و شهرداری فراتر از مسئولیت خود علاوه بر وظایف قانونی نسبت به ساماندهی روزبازارها اقدام کرده است. براساس اصل ۲۹ قانون اساسی حق تامین اجتماعی یک حق همگانی و وظیفه دولت است و با توجه به‌عدم توفیق مطلوب دولت در این حوزه خوب است که راهکارهایی در جهت بیمه کردن این قشر با پیگیری شهرداری، شورای شهر و سازمان تامین اجتماعی انجام شود. 

اعطا گفت: این تذکر را به مجموعه دستگاه‌های دولتی و مدیریت شهری می‌دهم که نسبت به این قشر آسیب‌پذیر بی‌توجه نباشند. 

او در تذکر دیگری گفت: سال گذشته شهرداری تهران به طراحی و احداث یادمان سردار سلیمانی از طریق انتشار فراخوان بین المللی ملزم شد. پس از گذشت یک سال به رغم پیگیری‌ها و تذکرات هیچگونه اتفاقی رخ نداده و باعث تعجب است که در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی شهرداری به این موضوع رسیدگی نکرده و به شهرداری تذکر جدی می‌دهم که‌شان مصوبات شورا را لحاظ و اجرا کند.

علی اعطا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر