کد خبر: 1015978 A

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: ردیف اعتباری ساماندهی گردشگاه‌های اطراف تهران که به‌منظور ایمن‌سازی گردشگاه‌ها در نظر گرفته شده تاکنون استفاده نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی الویری در جریان دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری ضمن تسلیت به خانواده درگذشتگان سانحه بهمن در ارتفاعات توچال گفت: کمیسیون برنامه و بودجه ردیفی تحت عنوان ساماندهی گردشگاه‌های اطراف تهران پیشنهاد و تایید شد و هدف از آن این بود که این گردشگاه‌ها ایمن‌سازی شوند و محل‌هایی در آن‌ها تعبیه شود تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم. 

او ادامه داد: متاسفانه تاکنون از این اعتبار چیزی استفاده نشده و امیدواریم به این مساله مهم توجه شود. 

الویری در ادامه با اشاره به ماده ۵۰ قانون مالیات برارزش افزوده گفت: این ماده اکنون در لایحه‌ای که به شورای نگهبان رفته، به ماده ۵۳ تبدیل شده است و حتی اگر شورای نگهبان آنرا تصویب کند از سال آینده قابلیت اجرا دارد و در سال مالی فعلی باید ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا کنیم. 

او افزود: در اینجا تبصره‌ای وجود دارد و شورای شهر جهت وضع هر یک از عوارض محلی جدید که تکلیف آن‌ها در قانون مشخص نشده باشد موظف است موارد را حداکثر تا ۱۵ بهمن ماه هر سال برای اجرا در سال بعد تصویب و اعلام عمومی نمایند. به عبارتی باید مصوبه شورای شهر را در زمینه عوارض جدید تا ۱۵ بهمن ماه گذرانده باشیم و لازمه این کار این است که شهرداری هرچه زودتر لوایح را به شورا بفرستد. 

الویری گفت: شهرداری باید نسبت به ارائه لوایح هرچه سریعتر اقدام لازم را به عمل آورد.

مرتضی الویری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر