کد خبر: 1015825 A

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان اعلام کرد:

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان با اشاره به اینکه مرحله بعدی آزادی زندانیان همزمان با سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانشان انجام می‌شود، اظهار کرد: قرار است ۲۰۰۰ نفر زندانی از زندان های کشور آزاد شوند که ما در استان کرمان متناسب با عدد سن حاج قاسم سلیمانی ۶۳ نفر زندانی را آزاد می کنیم که ۳۰ نفر توسط ستاد دیه، ۱۸ نفر توسط مجموعه قضائی سطح استان و مابقی توسط اداره کل زندان هاست، که این مراسم روز ۱۴ دی ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، "سیدحجت الله موسوی قوام" صبح امروز ششم دی ماه در نشست هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان کرمان اظهار کرد: با همکاری سپاه، بسیج، ستاد دیه و سازمان زندان ها برنامه ریزی شده در سال جاری در پنج مرحله در سراسر کشور آزادی زندانیان را داشته باشیم که مرحله اول در هفته بسیج انجام و در استان کرمان که بیشترین آزادی را داشتیم ۱۳۸ نفر از زندان آزاد شدند.

وی افزود: ۱۰۹۲ نفر زندانی در مرحله نخست در کشور آزاد شدند که ۹۰۱ نفر مربوط به جرائم غیرعمد و ۱۰۱ نفر جرائم عمد (مربوط به محکومان مالی) بود.

موسوی با اشاره به اینکه مرحله بعدی آزادی زندانیان همزمان با سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانشان است، تصریح کرد: قرار است ۲۰۰۰ نفر زندانی از زندان های کشور آزاد شوند که ما در استان کرمان متناسب با عدد سن حاج قاسم سلیمانی ۶۳ نفر زندانی را آزاد می کنیم که ۳۰ نفر توسط ستاد دیه، ۱۸ نفر توسط مجموعه قضائی سطح استان و مابقی توسط اداره کل زندان ها ازاد و ۱۴ دی ماه در سراسر کشور این مراسم برگزار می شود.

وی بیان کرد: با پیگیری بسیج حقوقدانان و ستاد دیه، سهمی برای نمایندگان مجلس مشخص شده که هر نماینده ۵۰ میلیون تومان کمک و دو نفر را در حوزه انتخابیه خود آزاد کند و ما در حال پیگیری هستیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: مرحله سوم آزادی زندانیان ۱۵ بهمن ماه به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها صرفا برای آزادی محکومان زن جرائم غیرعمد برگزار می شود.

وی اظهار کرد: مرحله چهارم آزادی زندانیان هفتم اسفندماه(۱۳ رجب) و مرحله آخر ۱۹ اسفندماه در روزهای پایانی سال است و متولیان کار توسط بسیج مشخص شده است.

موسوی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ما در جلسات صلح و سازش به نتایج مطلوبی در استان کرمان رسیده ایم که هر هفته دو مرتبه برگزار می شود و رقم خیلی خوبی از شاکیان رضایت گرفتیم.

وی بیان کرد: رقم بدهی ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد که قرار است توسط ستاد دیه آزاد شوند ۲۸ میلیارد تومان بوده که نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان را رضایت گرفتیم و با توجه به سقف در نظر گرفته شده کمک ستاد و تسهیلات، هنوز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیاز داریم که انتظار داریم توسط خیران و کمک های مردمی تامین شود.

موسوی در پایان گفت: با آزادی این ۳۰ نفر که مددجویان واجد شرایط کمک ستاد دیه هستند، ۱۴۴ نفر زندانی واجد شرایط در استان باقی می ماند که امیدواریم در سه مرحله بعد بتوانیم این افراد را تا پایان سال آزاد کنیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر