کد خبر: 1015744 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شرایط حال حاضر بیماری کشور ناپایدار حساس و شکننده قلمداد می‌شود بنابراین هرگونه عادی نگاری شرایط و توصیه‌های بهداشتی زمینه را برای خیزش مجدد بیماری در کشوری ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ شهرستان قرمزی در کشور وجود ندارد، بیان کرد: هم اکنون ۱۰۸ شهرستان در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر و ۳۴۰ شهرستان در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

وی ادامه داد: در هفته‌ی گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری نسبت به هفته ماقبل دارای روند کاهشی بوده است و میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته‌ی اول دی ماه حدود هشت نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان‌های مازندران گلستان و تهران می‌باشد.

لاری افزود: همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر در کشور در هفته اول دی ماه حدود ۱۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده که بیشترین میزان بروز مرگ و میر به ترتیب در استان‌های خراسان جنوبی، اردبیل، زنجان و گلستان بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: علیرغم مشاهده شیب نزولی مطلوب در موارد ابتلاء، بستری و مرگ و میر که با کمک و همراهی مردم و کادر درمان قابل انجام بوده است، در استان‌های شمالی در روند صعودی است و در شرایط حال حاضر بیماری کشور ناپایدار حساس و شکننده قلمداد می‌شود بنابراین هرگونه عادی نگاری شرایط و توصیه‌های بهداشتی زمینه را برای خیزش مجدد بیماری در کشوری ایجاد می‌کند.

 

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر