کد خبر: 1015540 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه حفظ و استیفای حقوق مردم برای پلیس مهم و خط قرمز محسوب می شود، گفت: بازدارندگی احکام قضائی برای مدیریت و پیشگیری از جرم در گرو تنظیم صورتجلسه و تشکیل پرونده های متقن و با ادله قانونی است.

به گزارش ایلنا، سردار "مهدی معصوم بیگی در حاشیه کارگاه آموزشی" ارتقای مهارت ماموران کوپ در تنظیم صورتجلسه و نحوه تشکیل پرونده های قضائی"ضمن خداقوت به مجاهدان و ایثارگران خط مقدم ماموریت های نیروی انتظامی اظهار داشت: هدف از برگزاری کارگاه آموزشی تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اهمیت ماموریت های کلانتری ها در خدمات رسانی به مردم و مهم بودن حفظ و استیفای حقوق مردم برای سازمان نیروی انتظامی و مصوبات قرارگاه مرکزی تحول کلانتری و پاسگاه هاست.

وی افزود: در راستای استحکام و اتقان بخشی بیشتر به تنظیم صورتجلسه و تشکیل پرونده های مقدماتی قضائی مبتنی بر قوانین و مقررات، نزدیک به هزار نفر از روسای خدمات قضائی، افسران تحقیق خدمات قضائی و افسران و درجه داران گشت انتظامی سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در این کارگاه شرکت و اساتید برجسته و صاحب نظر در این خصوص آموزش های لازم را ارائه کردند.

 رئیس پلیس پیشگیری ناجا  با تاکید به نقش موثر افسران خدمات قضائی کلانتری در مدیریت جرم و استیفای حقوق مردم تصریح کرد: گزارش ضابطان دادگستری، اسناد و مدارک و آلات و ادوات جرم از مولفه های تاثیرگذار و مهم در صدور احکام قضائی بازدارنده از سوی قضات دادگستری و به سرانجام رسیدن پرونده ها و در نهایت احقاق حقوق پایمال شده مردم است.

سردار معصوم بیگی بیان کرد: حدود صلاحیت ضابطان دادگستری در تشکیل پرونده، کشف جرم، حفظ آثار و علائم جرم، جمع آوری ادله جرم، شناسایی و جلوگیری از فرار یا اختفای متهم، تحقیقات مقدماتی و ابلاغ اوراق قضائی  است که همگی توسط کارکنان زحمتکش بخش خدمات قضائی کلانتری ها انجام می شود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارکنان کلانتری از ارکان محوری و نقش‌آفرین در اجرای عدالت هستند که با اجرای وظایف تعیین شده در ماده ۲۸ آیین دادرسی کیفری به تحقق عدالت کمک قابل توجهی می کنند.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: کارکنان پرافتخار پلیس پیشگیری به عنوان خدمتگزار مردم در سراسر میهن اسلامی مدیریت و پیشگیری از جرم را در راستای حفظ نظم و امنیت عمومی و کمک به ارتقای احساس امنیت موردتوجه و اهمیت قرار می دهند.  

به گزارش پایگاه خبری پلیس، گفتنی است در این کارگاه مسئله محور آموزشی، تعداد هزار نفر از روسای پلیس خدمات قضائی، افسران تحقیق خدمات قضائی و افسران و درجه داران گشت انتظامی سراسر کشور به صورت برخط مهارت خود را در راستای تنظیم صورتجلسه و نحوه تشکیل پرونده های قضائی ارتقاء بخشیدند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر