کد خبر: 1015159 A

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پرونده ۴۰ هزار جانباز در کمیسیون‌های متعدد پزشکی بررسی و به زودی علاوه بر کمیسیون‌های پزشکی حضوری کمیسیون‌های مجازی نیز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، حمیدرضا حبیب‌اللهی چهارشنبه سوم دی‌ماه در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مشهد مقدس گفت: با توجه به انتشار ویروس کووید ۱۹ و دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، مقرر شد از هر گونه تجمع به ویژه در مورد جانبازان و ایثارگرانی که از بیماری ریوی رنج می‌برند، جلوگیری شود. 

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه برگزاری کمیسیون‌های پزشکی تعطیل نشده است، افزود: کمیسیون‌ها با توجه به محدودیت‌های ابلاغی، برای ۱۳ هزار پرونده به صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شده است. 

وی در خصوص کمیسیون‌های غیرحضوری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پرونده ۲۷ هزار نفر از جامعه ایثارگری به صورت غیرحضوری بررسی و آرای نهایی نیز صادر شده است. 

حبیب‌اللهی در خصوص برگزاری کمیسیون پزشکی در مشهد مقدس افزود: با توجه به ارائه آموزش‌های لازم برای جامعه ایثارگری این کمیسیون به صورت حضوری در مشهد مقدس برگزار شد و در این چند روز پرونده بیش از ۷۰۰ ایثارگر که ۳۰۰ نفر حضوری و مابقی نیز به صورت غیر حضوری است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد به برگزاری کمیسیون‌های پزشکی به صورت مجازی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دسترسی به اینترنت در کل کشور سهل و آسان شده است، نخستین جلسه هماهنگی کمیسیون‌های پزشکی مجازی استان اصفهان برگزار شده است و به زودی کمیسیون‌های غیرحضوری نیز راه‌اندازی می‌شود. 

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تأکید کرد: جانبازان سرافراز به زودی می‌توانند با مراجعه به سایت ایثار درخواست خود را در مواردی از جمله درخواست تجدید نظر، اعتراض، حق پرستاری و موارد مشابه با شناسه کد ملی ثبت و بر اساس کد رهگیری اخذ شده پیگیری کنند و در آینده نزدیک اطلاعات بیشتر در این خصوص منتشر خواهد شد.
 

 

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر