کد خبر: 1014876 A

تدبیر ستاد تنظیم بازار برای ثبات قیمت مرغ تا پایان سال

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به تدبیر ستاد تنظیم بازار استان تهران برای ثبات قیمت مرغ تا پایان سال گفت: در راستای حمایت از مرغداران و جلوگیری از کاهش جوجه ریزی، شرکت امور پشتیبانی اقدام به خرید مرغ از مرغداری‌ها می‌کند.

به گزارش ایلنا، حشمت اله عسگری در چهل و هشتمین جلسه تنظیم بازار استان تهران با اشاره به کاهش قیمت مرغ اظهارداشت: خوشبختانه عملیات جوجه ریزی نسبت به دو ماه گذشته در واحدهای مرغداری افزایش پیدا کرده که سبب کاهش قیمت مرغ حتی از قیمت مصوب ۲۰۴۰۰ تومانی شده است که این امر خود جای نگرانی دارد.

وی افزود: کاهش قیمت مرغ از قیمت مصوب، موجب کاهش مجدد عملیات جوجه ریزی در مرغداریها و در نهایت افزایش قیمت مرغ در ماه های پایانی سال می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان مرغ مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام، اقدام به خرید مرغ از مرغداران کند تا قیمت از این بیشتر کاهش نیابد.

برخورد قاطع با مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار متخلف
 
عسگری در ادامه با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ ادامه داد: خوشبختانه در استان تهران مشکل تولید تخم مرغ وجود ندارد و حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تخم مرغ مصرفی کل استان، در خود استان تهران تولید می‌شود؛ منتها مسئله اصلی بالابودن قیمت تخم مرغ است.

وی عنوان کرد: اتحادیه مرغ تخم‌گذار اذعان دارد که افزایش قیمت تخم مرغ منوط به افزایش قیمت نهاده‌ها است و امکان عرضه تخم مرغ با قیمت قبلی مصوب وجود ندارد؛ اما تصمیم گیری در رابطه با افزایش قیمت تخم مرغ در دستور کار تنظیم بازار کشور است و مادامی که قیمت مصوب جدیدی اعلام نشود ما مکلف هستیم که همان قیمت قبلی تخم مرغ را کنترل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران خاطرنشان کرد: از ۲۵۰ تن تخم مرغ تنها ۱۰۰ تن تخم مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل داده شده است؛ بنابراین مقرر شد ۱۵۰ تن باقی مانده مربوط به هر مرغداری‌ها، شناسایی و جهت برخورد به تعزیرات معرفی شوند.

عسگری همچنین گفت: از امروز گشت مشترکی با حضور بازرسین سازمان صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات و پلیس امنیت اقتصادی در محل مرغداری های مرغ تخم گذار انجام می‌شود تا با مرغداری هایی که از تحویل تخم مرغ به شبکه خودداری می‌کنند، برخورد شود.

 

استان تهران تعزیرات تنظیم بازار معاون ثبات قیمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر