کد خبر: 1014263 A

سخنگوی دولت بابیان اینکه اساسا دولت موضوعی به نام سند ۲۰۳۰ را به رسمیت نمی‌شناسد، اختصاص بودجه برای اجرایی کردن، پیگیری یا هر آنچه مربوط به ۲۰۳۰ باشد را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی ربیعی سخنگوی دولت همچنین در واکنش به این ادعا که دولت برای اجرای سند ۲۰۳۰اعتبار در نظر گرفته است، گفت: متأسفانه عده‌ای این روزها بدون هیچ سؤال و مذاکره‌ای بر اساس یک برداشت، اقدام به قضاوت عجولانه می‌کنند و در این مورد هم یک برداشت اشتباه انجام‌شده است. بودجه شامل یک ماده‌واحده با ۵جلد پیوست جداول کلان است که در هیچ جای این پنج جلد پیوستی بحثی از ۲۰۳۰نشده است و اصل بودجه هم همین لایحه و پنج جلد پیوستی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: به لحاظ ایجاد شفافیت و آگاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ۱۰جلد از مطالعات پیرامون قانون برنامه ششم توسعه صرفاً جهت اطلاع نه اثرگذاری در بودجه ارسال‌شده است که بند مورد استناد، در پیوست‌هایی است که شامل سوابق بوده و این سوابق هم مربوط به مطالب از سال ۹۵به بعد می‌باشد.

ربیعی تأکید کرد: اساساً سند ۲۰۳۰هیچ جایگاهی در برنامه‌ها و اقدامات وزارت آموزش‌وپرورش ندارد و باوجود سند بنیادین آموزش‌وپرورش، همه برنامه‌ها و اقدامات آموزش‌وپرورش بر مبنای سند بنیادین انجام می‌شود.

وی افزود: وزارت آموزش‌وپرورش سند ۲۰۳۰را مغایر با اهداف، آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی موردپذیرش سند تحول بنیادین دانسته و خود را متعهد می‌داند که در هیچ سطحی از آموزش‌وپرورش برنامه و اقدامی بر اساس آن انجام نشود.

سخنگوی دولت بابیان اینکه اساساً دولت موضوعی به نام سند ۲۰۳۰را به رسمیت نمی‌شناسد، اختصاص بودجه برای اجرایی کردن، پیگیری یا هر آنچه مربوط به ۲۰۳۰باشد را تکذیب کرد.

سخنگوی دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر