کد خبر: 1013922 A

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نسبت به تسریع در اجرای رویداد تهران ۱۴۰۰ به شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناهید خداکرمی در جریان دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران گفت: طرح رویداد تهران ۱۴۰۰ که از جانب کمیسیون سلامت، با هدف ایجاد تحرک و شور و نشاط در شهر در اسفندماه ۹۶ به تصویب رسید، در حالی که سال ۹۷ و ۹۸ تمام شد و برایش اتفاقی نیفتاد و برنامه به شورا نیز نیامد. از اسفند ۹۸ هم که کشور درگیر ویروس کرونا شد و دیروز بالاخره از لوگوی رویداد تهران ۱۴۰۰ آن هم با تمرکزی عجیب بر حوزه فرهنگی اجتماعی رونمایی شد. در صورتی که قرار بود که همه معاونت‌ها برای این رویداد برنامه داشته باشند. 

خداکرمی گفت: لازم است درباره همین موضوع چند نکته را به شهردار محترم تهران تذکر ‌دهم؛ نوروز ۱۴۰۰ یک نوروز استثنایی است، تغییر قرن است که تا صد سال دیگر تکرار نمی‌شود، بنابراین لازم است شهرداری در این مسیر، به عنوان تسهیل‌گر عمل کند و علاوه بر اجرای برنامه‌های بین بخشی در شهرداری، کلیه سازمان‌ها، نهادهای فرهنگی، ورزشی، هنری، آموزش و پرورش، دانشگاهها، اصناف و سازمان‌های خصوصی و دولتی به خصوص وزارت میراث فرهنگی را به مشارکت بطلبد. از طبیعت تهران، روستاهای تهران، کوه‌های تهران از بی‌بی شهربانو تا توچال و فرحزاد، بازار تهران، پتانسیل‌های فرهنگی، تجاری، تاریخی پایتخت و مراسم نوروز از چهارشنبه سوری تا سیزده به در، آداب و سنن اقوام‌های ساکن در تهران، قرار بود در برنامه رویداد تهران ۱۴۰۰ لحاظ شود. 

او با اشاره به اینکه نوروز ۱۴۰۰ با میلاد حضرت مهدی مزین شده است، گفت: این‌ها همه و همه قرار بود در دل برنامه تهران ۱۴۰۰ باشد. لذا به شهرداری تذکر داده می‌شود، اولا هرچه سریعتر برنامه رویداد ۱۴۰۰ را با لحاظ عملیات بین بخشی در کل شهرداری، برای تصویب به شورا ارائه کند. دوم اینکه منطبق با طرح مصوب در سال ۱۳۹۶، بر مبنای جذب اسپانسر و سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و مشارکت عمومی، رویداد فوق را در همه ابعاد شهرسازی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی پیش ببرد و سوم هرچه سریعتر نسبت به ساخت یک سازه حجمی ماندگار که جزو برنامه تهران ۱۴۰۰ بود در یکی از میادین اصلی شهر اقدام کند. من همین جا از فرصت استفاده کرده و از این تریبون که متعلق به شهروندان تهرانی است، از کلیه اصناف، مراکز تجاری، بازیاریان، هنرمندان، ورزشکاران و تولید کنندگان میخواهم آثار خود را با لوگو و آرم تهران ۱۴۰۰ مزین کرده و اقلام تبلیغاتی اعم از تیشرت و سایر محصولات را با این لوگو روانه بازار کنند. اگر همه مشارکت کنند، تهران ۱۴۰۰ می‌تواند با ثروت‌آفرینی شادی و نشاط را به محلات بیاورد.» 

او همچنین در پیامی به مجمع تشیخص مصلحت نظام گفت: من تقاضای کوچکی هم از مجمع تشخیص مصلحت نظام دارم؛ شورای شهر تهران نمی تواند نسبت به سلامت شهروندان بی‌تفاوت باشد. مرگ ۵۳ هزار ایرانی و ۲۳ هزار ایرانی و وضعیتی که بحران کوید۱۹ در جهان ایجاد کرده نشان می دهد، که باید تصمیمات عاجل و به روز و منطبق با شرایط گرفته شود، لذا شایسته است مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرچه سریعتر با بررسی مجدد پیوستن به گروه اقدام مالی، مقدمات ارتباط شفاف کشور را با نظام بانکی بین‌المللی فراهم کند تا خریداری و ورود واکسن کرونا ویروس تسریع شود. ضمن اینکه نمی دانیم بحران بعدی چیست.

سرمایه سلامت شورای شهر تهران شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر