کد خبر: 1013912 A

سخنگوی شورای شهر تهران نسبت درباره عدم اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران به شهردار تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علی اعطا» سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر، به‌عدم اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران که در بهمن ماه سال ۹۷ در شورای شهر تصویب شد، تذکر داد. 

او افزود: به رغم پیگیری‌های متعدد که توسط اعضای شورای شهر تهران انجام شد اما بررسی‌ها نشان داد در شهرداری تهران اراده ویژه‌ای برای اجرای این مصوبه وجود ندارد. 

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: دستاورد اصلی این مصوبه شاید این بود که برای نخستین بار فرهنگ سازمانی شهرداری که همیشه دستفروشی را جزو مصادیق سد معبر می‌دانست، دستفروشی را از مصادیق سد معبر خارج کرد. 

اعطا با بیان اینکه نکته‌ای که وجود دارد این است که اکنون لایحه بهره‌برداری از پیاده روها را در دستور کار داریم، گفت: عدم اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در بخشی از افکار عمومی، برای طرح موضوع ساماندهی پیاده روها در صحن شورای شهر، تأثیر منفی ایجاد کرده است. 

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: کسانی تصور می‌کنند چون مصوبه پیشین به اجرا درنیامد، این طرح یا لایحه جدید که بهره برداری از پیاده روها توسط برخی اصناف را مطرح می‌کنند، عملا به معنای نادیده گرفتن مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون است. 

اعطا با تاکید بر اینکه‌عدم توجه شهرداری و بی‌عملی شهرداری در این مصوبه به شورا لطمه می زند، گفت: در سال‌های اخیر انتقادات زیادی را نسبت به لایحه بهره‌برداری از پیاده‌روها که زحمت زیادی برای آن کشیده شده شاهد بودیم، در این انتقادات عنوان می‌کنند شما مصوبه پیشین خود را نادیده می‌گیرید که البته این بدبینی  نیز طبیعی است. 

اعطا با بیان اینکه نسبت به این موضوع به شهرداری تذکر جدی می‌دهم و این موضوع را پیگیری خواهم کرد، گفت: یکی از مواردی که دنبال می‌کردیم بحث توجه به دست‌فروشان بوده است و انتظار می‌رود مصوبه در خصوص آن اجرا شود. 

اوگفت: شهرداری مطلقاً به این موضوع توجه نمی‌کند و هیچ گزارشی را نداریم و بررسی‌ها نشان می‌دهد هیچ گونه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است. از شهردار تهران می‌خواهم در این رابطه توضیح روشنی را ارائه دهد که ما تکلیف خودمان را با مصوبه خودمان و شهرداری بدانیم.

شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران شهردار تهران لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر