کد خبر: 1013669 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو تن از اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداران که با جعل سند، خانه ای ویلایی را در شهرک گلستان به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال فروخته بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار کرد: ماموران عملیات کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان  با دریافت  پرونده ای  مبنی بر کلاهبرداری  و جعل سند یک باب خانه ویلایی توسط ۲ خانم و یک آقا، بررسی موضوع و دستگیری متهمان پرونده را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود، متهمان با سند سازی یک باب خانه ویلایی را در ابتدا تصرف و سپس  با درج آگهی فروش،  آن را به شاکی به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال  فروخته اند و شاکی مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به عنوان پرداخت اولیه به متهمان پرداخت کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به اینکه شاکی قبل از پرداخت قسط دوم متوجه جعلی بودن اسناد متهمان شده و با مراجعه به کلانتری خواستار دستگیری آنان شده است، گفت: با شناسایی مخفیگاه متهمان در غرب تهران با هماهنگی های قضائی، در یک عملیات پلیسی دو تن از متهمان در مخفیگاهشان دستگیر شده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: هر دو متهم در کلانتری به جرم ارتکابی اعتراف و با دستور قرار وثیقه مناسب  روانه زندان شده اند.  

بر اساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ موقوفه ای  با اشاره به اینکه دستگیری متهم سوم پرونده و کشف سایر جرایم احتمالی در دستور کار قرار دارد، از شهروندان خواست هنگام معامله خانه و زمین تا از اصالت مدارک هویتی و مالکیت فروشنده  مطمئن نشده اید، از تنظیم هرگونه قرارداد و پرداخت وجه خودداری کنید.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر