کد خبر: 1013008 A

حاجی میرزایی:

وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت روز پرستار با تبریک این روزبه پرستاران به‌عنوان رکن مهم و بنیادی نظام سلامت و درمان کشور اظهار کرد: پرستاران با ایثار و گذشت خود در خط مقدم مقابله با کرونا؛ نسیم امیدواری، سلامتی، آرامش و آسایش را به ارمغان می‌آورند.

به گزارش ایلنا، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است: 

«پرستاری حرفه‌ای ارزشمند آمیخته باصداقت، صبر و بردباری، تخصص و مهارت است و با طیف وسیعی که درسیطره شغلی خود دارد وظیفه‌ای سنگین و مؤثر در جامعه به شمار می‌آید. 

پرستاران به‌عنوان رکن مهم و بنیادی نظام سلامت و درمان باوجود سختی‌ها و ناملایمات، نهایت تلاش خود را در جهت انجام‌وظیفه و خدمت‌رسانی به بیماران به کار می‌گیرند تا با طبابت، مراقبت و اعتماد بخشی به آنان ادامه مسیر درمان و زندگی را امیدبخش‌تر ترسیم کنند. 

این روزها در شرایطی که شیوع کرونا سختی‌های بسیاری را بر جامعه تحمیل کرده است، ارزش مسؤولیت‌پذیری پرستاران را بیش از گذشته درک می‌کنیم، پرستارانی که با ایثار و گذشت خود در خط مقدم مقابله با این بیماری در حال خدمت‌اند تا همچنان نسیم امیدواری و سلامتی در جامعه بوزد و آرامش و آسایش به ارمغان بیاورد. 

روز پرستار درگاه شمار ملی ما مصادف با ولادت باسعادت حضرت زینب سلام‌الله علی‌ها است و از ایشان به نام پرستار تمام نیکی‌ها و ارزش‌های مقدس عاشورا یاد می‌شود چراکه با صبر و استقامت، مهر و عاطفه و معرفت و ایمان خود مصائب واقعه عاشورا را پرستاری کردند و منادی انسانیت و آزادی شدند. 

اینجانب ضمن تبریک میلاد حضرت زینب سلام‌الله علیها، با قدردانی از تلاش خالصانه و تعهد صادقانه پرستاران، روز پرستار را به شما عزیزان تبریک می‌گویم و از خداوند متعال سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزونتان را مسألت دارم».

جامعه حضرت زینب درمان روز پرستار سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر