کد خبر: 1012692 A

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران به منظور آگاه سازی عموم، به تشریح روند صحیح مطالبه اسناد رسمی از قبیل چک،حق شارژ آپارتمان و .. پرداخت.

به گزارش ایلنا، علی دیزجی با اشاره به این موضوع که مراجعه اولیه مردم جهت مطالبه وجه چک و سایر اسناد رسمی لازم الاجرا به محاکم دادگستری موجب افزایش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی و همینطور اتلاف وقت مراجعین می‌گردد،‌گفت: شهروندان برای مطالبه وجه چک بدواً نیاز به مراجعه به محاکم دادگستری جهت وصول وجه چک ندارند و این افراد می توانند با مراجعه به اداره اجرای اسناد رسمی لازم الاجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به اجرای چک و توقیف اموال اقدام نمایند.

وی افزود:چنانچه ظرف مدت ۲ ماه اداره ثبت نتوانست نسبت به شناسایی و توقیف اموال اقدام نماید و یا به طور کلی  نتواند ظرف مدت ۶ ماه نسبت به اجرای سند اقدام کند بعد از سپری شدن موارد مذکور دارندگان چک می توانند برای وصول آن از طریق طرح دعوی به دادگاه ها مراجعه نمایند. بنابراین از مردم عزیز تقاضا می شود در مطالبه اسناد لازم الاجرا به ویژه چک بدواً به اجرای اسناد لازم الاجرای اداره ثبت استاد و املاک محل مراجعه فرمایند.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر