کد خبر: 1011910 A

​رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک زورگیر حرفه‌ای و کشف ۷۰ فقره سرقت تلفن همراه خبر داد و گفت: ماموران کلانتری تجریش با شلیک تیر هوایی موفق به دستگیری متهم شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «جلیل موقوفه ای» گفت: روز گذشته ماموران گشت انتظامی کلانتری ۱۰۱ در حال گشت زنی در محدوده خیابان «خزر» با فریادهای شهروندی مبنی بر سرقت تلفن همراهش، بلافاصله برای بررسی موضوع به شهروند مراجعه و مشخص شد موتورسواری تلفن همراهش را سرقت کرده است. 

وی با بیان اینکه موتورسوار پس از سرقت به سرعت از محل گریخته بود، ادامه داد: بلافاصله طرح مهار سارق اجرا و ماموران به تعقیب متهم پرداختند و موفق شدند، پس از مدتی تعقیب موتورسوار را که با انجام حرکات مارپیچ و خطرناک در حال فرار بود، مشاهده کنند. 

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: ماموران گشت کلانتری دستور توقف موتورسیکلت را اعلام ولی متهم بدون توجه به فرمان‌های پلیسی به فرار خود ادامه و به ناچار ماموران برای جلوگیری از ورود خسارت به سایر خودروها چند تیر هوایی شلیک و بدین ترتیب موفق به توقیف موتورسیکلت شدند. 

این مقام انتظامی توضیح داد: در این عملیات پلیسی، سارق دستگیر و با بررسی‌های بیشتر تلفن همراه مال باخته کشف و متهم برای تحقیقات پلیسی به کلانتری «تجریش» انتقال یافت. 

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه متهم در کلانتری به ۷۰ فقره زورگیری با استفاده از سلاح سرد و موبایل قاپی معترف شد، اضافه کرد: متهم اظهار داشت با پرسه زنی در خیابان‌های خلوت از غفلت شهروندان که در حال مکالمه تلفنی بودند سوءاستفاده و موبایل آن‌ها را سرقت می‌کرده و در صورت مقاومت آنان با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری می‌کرده است. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام پلیسی خاطر نشان کرد: تاکنون تعدادی از مال باختگان شناسایی و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر