کد خبر: 1011908 A

​جانشین فرمانده ناجا از تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات و جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز خبر داد و گفت: افرادی که سلاح‌های غیرمجاز را حمل و نگهداری می کنند بنا بر قانون مجرم هستند.

به گزارش ایلنا، سردار "قاسم رضایی" در قرارگاه انتظامی امام علی (ع) به اهتمام ویژه بر دو موضوع مقابله با قاچاق سلاح و مهمات غیر مجاز و مقابله با اراذل و اوباش تاکید کرد و اظهارداشت: نیروی انتظامی خود را از مردم و در خدمت مردم می داند و بر اساس نیازهای مردم و در چارچوب قانون، برنامه ها و ماموریت های خود را مدیریت می کند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: قرارگاهی با عنوان مقابله با قاچاق سلاح و مهمات و جمع آوری سلاح های غیرمجاز شکل گرفته و به طور جدی این موضوع در دستور کار قرار دارد.

سردار رضایی گفت: برخی از سلاح‌های غیرمجاز از مرزهای غربی وارد کشور می شود از این رو باید برخی کشورها بر اساس پروتکل های مرزی، مرزها را کنترل کنند که در این رابطه با دو کشور ترکیه و عراق صبحت هایی انجام شده اما لازم است دستگاه دیپلماسی کشور ما نیز این موضوع را به طور ویژه مورد اهتمام قرار دهد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه نسبت به سال گذشته کشفیات پلیس‌‌در خصوص سلاح و مهمات غیرمجاز 2 برابر افزایش داشته است، گفت: بحمدالله در این راستا اقدامات مطلوب و رضایت بخشی انجام شده است؛ اما لازم است ‌راهکارهای موثرتری صورت بگیرد ضمن اینکه در این مسیر برای رسیدن به نتایج مطلوب باید اهتمام نیز داشته باشیم.

وی درخصوص سلاح های غیرمجازی که مردم نگهداری می کنند، عنوان کرد: براساس برآوردها بیشتر این سلاح ها در استان های خوزستان، کرمان، فارس و گلستان وجود دارد این در حالی است که قانون، دارندگان سلاح های غیرمجاز را مجرم تلقی می کند.

سردار رضایی ادامه داد: افرادی که سلاح های غیرمجاز را حمل و نگهداری می کنند برابر قانون مجرم شناخته می شوند و مجازات های سنگینی در انتظار آن ها خواهد بود.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه باید در این خصوص از طریق رسانه ها اطلاع رسانی دقیق صورت بگیرد، گفت: دستگاه های مربوطه باید همراه ما باشند و در این زمینه ما را یاری کنند البته مردم فهیم ایران اسلامی آگاه و هوشیار هستند و از هیچ گونه همراهی دریغ نخواهند کرد.

وی ادامه داد: برخی افراد سلاح های غیرمجاز نگهداری و در برخی مراسم همچون عروسی از آن استفاده می کنند که اگر در این راستا برخورد جدی صورت نگیرد شاهد تلفات بیشتری در این مراسم ها خواهیم بود.

سردار رضایی از مردم فهیم ایران اسلامی درخواست کرد که اگر متوجه نگهداری سلاح غیرمجاز توسط فردی شدند آن را سریعا به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند، البته بهتر است که خود شخص آن را به ما تحویل دهد در غیر این صورت اگر ما از نگهداری سلاح غیرمجاز مطلع شدیم حتما آن فرد مجرم شناخته می شود.

جانشین فرمانده ناجا گفت: برخورد جدی با قاچاق سلاح و مهمات به صورت ابلاغیه تهیه و تحویل مسوولان مربوطه شده است؛از این رو با هرگونه تیراندازی حتی به صورت سهوی به شدت برخورد می شود.

وی در خصوص مقابله جدی و قاطعانه با اراذل و اوباش نیز عنوان کرد: یکی از مطالبه های جدی مردم برقراری نظم و امنیت در جامعه است در واقع برخورد با افرادی که اقداماتی خارج از چارچوب قوانین انجام می دهند و سبب ایجاد ناامنی در سطح جامعه می شوند به طور ویژه مورد اهتمام قرار دارد و امنیت شهروندان خط قرمز ماست.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید براینکه مقابله قاطعانه با اراذل و اوباش از اولویت های نیروی انتظامی است، عنوان کرد: ناجا مکلف است که بر اساس قانون افرادی را که سبب ایجاد رعب و وحشت می‌شوند و آسایش را از مردم سلب می کنند، به طور جد برخورد کند.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: در خصوص برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش مجوزهای لازم داده شده بنابراین در این راستا و برای ریشه کن کردن این معضل باید اقدامات جدی صورت بگیرد و از تمام توان و ظرفیت های موجود در این راستا استفاده کنیم.

جانشین فرمانده ناجا باتاکید بر اینکه آسایش حق مردم است‌ با اشاره به همکاری مطلوب دستگاه قضائی، عنوان کرد: در رابطه با برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش نیروهای پلیس قدرتمندانه وارد میدان شده اند از این رو در برخورد با این افراد مماشات نداریم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی با بیان اینکه اراذل و اوباش باید مانند علف هرز درو شوند، گفت: در این راستا لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و اجازه عرض اندام به آنها را نمی دهیم.

جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر