کد خبر: 1011259 A

دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به درخشش دانش آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی ۲۰۲۰ گفت: دانش‌آموزان ایرانی در این جشنواره در حوزه‌های شیمی، زیست شناسی، محیط زیست، پزشکی، فنی و مهندسی موفق به دریافت مدال‌های رنگارنگ شدند.

به گزارش ایلنا، مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا درباره جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی ۲۰۲۰ اظهارداشت: این جشنواره با حضور کشورهای مختلف در روزهای ۲۸ نوامبر تا ۵ دسامبر به صورت آنلاین برگزار گردید. 

وی با اشاره به نحوه ارائه و داوری‌های این جشنواره افزود؛ در مرحله اول مستندات به داوری گذاشته شد و سپس در حضور داوران بین المللی پژوهش‌ها و اختراعات دانش آموزان از طریق پلتفرم‌های مجازی و به صورت آنلاین به این جشنواره ارائه شد. 

رشیدی جهان بیان داشت: از کشورمان ایران برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در حوزه‌های شیمی، زیست شناسی، محیط زیست، پزشکی، فنی و مهندسی موفق به دریافت مدال‌های مختلف در جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی ۲۰۲۰ شدند. 

دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا درباره مقام‌ها و مدال‌های دانش آموزان افزود: از بین اختراعات ارائه شده از ایران، مرضیه سالمی مدال طلا - زهره مهدوی ثابت مدال طلا و همچنین تیم متشکل از مجتبی جعفری و مرتضی جعفری نیز مدال طلا را کسب کردند. 

وی ادامه داد: فاطمه تیموری و عسل بابازاده مدال نقره و تیم نسترن حبیبی و مبینا کرمی صاحب مدال نقره شدند. 

رشیدی جهان گفت: پنج تیم از ایران شامل، تیم ۴ نفره زینب اکبری، شقایق فدایی، زهرا فخاری و زهرا شاپوری مدال برنز – تیم متشکل از ابوالفضل حسین زاده، فرنام سهرابی پور، ستاره سلمانی و آیدا رشیدی کسب مدال برنز - تیم ۲ نفره ریحانه حاتم خانی و فاطمه فرخی مدال برنز – تیم متشکل از مبینا زارع و نازنین زهرا طالقانی مقدم مدال برنز و همچنین تیم فاطمه فریزهندی و زهرا وفانژاد مدال برنز را کسب کردند. 

مهدی رشیدی جهان همچنین با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا گفت؛ در شرایط فعلی و با همه گیر شدن بیماری کرونا در سطح جهانی برگزاری ششمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا به صورت برخط و با حضور کشورهای مختلف به صورت بین المللی در تابستان سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

آفریقای جنوبی دانش آموزان زیست شناسی محیط زیست فنی و مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر