کد خبر: 1011065 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از توزیع غیر بهداشتی مرغ‌های فیله شده در کارگاه آهنگری خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی تخلف انجام شده را ۲۲ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «جلیل موقوفه ای»، اظهار داشت: در پی دریافت گزارش مردمی مبنی برتردد چند دستگاه وانت یخچال دار ویژه حمل مرغ در یک کارگاه آهنگری در شهرک ولی عصر، بررسی موضوع در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۵۳ شهرک ولی عصر قرار گرفت. 

وی بیان داشت: تحقیقات و بررسی اولیه توسط ماموران کلانتری نشان از این داشت، روزانه حداقل دو دستگاه وانت یخچال دار ویژه حمل مرغ به داخل کارگاه آهنگری تردد دارند. 

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهمان و بازرسی از داخل محل کارگاه اخذ و تیمی از ماموران کلانتری شهرک ولی عصر تردد خودرو‌ها را تحت مراقبت قرار دادند. 

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه تیم عملیات کلانتری با ورود خودروی وانت به داخل کارگاه عملیات دستگیری متهمان را آغاز کردند، تصریح کرد: با دستگیری راننده وانت و مالک کارگاه مشخص شد، با هماهنگی مالک کارگاه آهنگری و یک مرغ فروش در شهر آمل، رانندگان، وانت‌های حامل مرغ را با قیمت مصوب ۱۸۵ هزار ریال از شهر آمل به مقصد شهر تهران بارگیری و برابر دستور العمل‌ها می‌بایست به قیمت ۲۲۴ هزار ریال به مغازه خرده فروشی می‌فروختند؛ ولی با انتقال آن‌ها به داخل این کارگاه مرغ‌ها را در محیطی غیر بهداشتی فیله کرده و به قیمت بیش از ۷۰ هزار تومان، در بازار آزاد می‌فروشند. 

این مقام انتظامی گفت: همچنین متهمان معترف شدند، حدود دو ماه روزانه دو تن مرغ به این روش در این کارگاه فیله کرده و در بازار آزاد فروخته اند. 

وی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی تخلف انجام شده را ۲۲ میلیارد ریال بر آورد کرده اند، خاطر نشان کرد: کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر متهمان پرونده دستور کار قرار دارد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر