کد خبر: 1010828 A

استاندار تهران خبر داد:

استاندار تهران با بیان اینکه در 72 ساعت گذشته در شهرستان رباط کریم هیچ مورد فوتی مبتلا به کرونا ثبت نشده است، گفت: اطلاعات و آمار سه میلیون نفر از جمعیت استان تهران در اختیار ما نیست که باید برای ثبت اطلاعات این افراد در سا مانه سیب دستگاه‌های دیگر با ما همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه بررسی طرح شهید سلیمانی که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور فرمانداران استان تهران انجام می‌شد، گفت: با انجام طرح‌های مختلف و اعمال محدودیت‌ها توانستیم بیماری را در استان تهران نسبت به آبانماه مدیریت کنیم.

وی ادامه داد:‌ اوج بستری بیماران ما در استان تهران در روزهای 16 و 17 آبانماه بود و ما به طور متوسط 6700 نفر در بیمارستان بستری داشتیم همچنین در آن زمان روزانه 182 نفر به طور متوسط تا 190 نفر در استان تهران بر اثر کرونای قطعی یا مشکوک به کرونا جان خود را از دست داده‌اند اما با شروع محدودیت‌ها و همچنین افزایش تست و فاصله گذاری اجتماعی که انجام شد با همکاری ناجا توانستیم بیماری را مدیریت کنیم.

استاندار تهران با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده است تا زمانی که واکسن به صورت قطعی برای این بیماری اعلام نشده تنها راه مقابله و پیشگیری از آن فاصله گذاری اجتماعی، رعایت موارد بهداشتی، افزایش تست‌ها و قرنطینه است تصریح کرد:‌ در 23 آذرماه خوشبختانه با اعمال موارد مطرح شده توانستیم میزان بستری را به 3200 الی 3300 نفر در استان تهران برسانیم همچنین موارد مرگ و میر در روز 23 آذر 80 مرگ قطعی و مشکوک در اثر کرونا گزارش شده است.

وی تاکید کرد: واقعیت این است که هیچ امیدواری برای پایداری و کاهش بیماری وجود ندارد و شلوغی این روزهای شهر تهران نیز به ما هشدار می‌دهد که ممکن است دوباره در هفته‌های آینده با پیک دیگری مواجه باشیم.

استاندار تهران با بیان اینکه ما به قرارگاه مقابله با کرونا نیز اعلام کردیم وضعیت تهران اگرچه نارنجی است اما باید مانند یک شهری که در وضعیت قرمز است برای آن برنامه‌ریزی شود گفت: اگر کار را رها کنیم برگشت به حالت قبل اتفاق خواهد افتاد چرا که آنچه که امروز به آن دست یافته‌ایم ناشی از اقداماتی است که در روزهای گذشته به دلیل اعمال محدودیت‌ها و افزایش فاصله‌گذاری صورت گرفته است.

محسنی بندپی تصریح کرد: در طرح‌هایی که در این مدت انجام شده است بیش از هشت هزار نفر فاقد ماسک توسط دوربین‌ها شناسایی شده‌اند که نسبت به جریمه آ‌نها اقدام شده است همه اقداماتی که در این مدت صورت گرفته برای کمک و راحتی کادر درمان بوده که هر چند باز هم کمک به کادر درمان امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی اهداف بسیار خوبی را به همراه دارد از جمله شناسایی و بیماریابی به موقع و مداخلات بهنگام و تعیین نقاهتگاه‌ها در شهرستان‌های استان تهران.

محسنی بندپی با اشاره به مشکلات موجود برای ادامه طرح شهید سلیمانی گفت:‌ سه، چهار مشکل نیز برای ادامه کار وجود دارد اولین موضوع تامین منابع مالی است که با اقداماتی که صورت گرفته است امیدواریم هر چه زودتر این مشکل برطرف شود. جذب نیروی انسانی برای انجام این طرح است که با همکاری‌هایی که صورت گرفته قرار است از طریق داوطلبان جمعیت هلال احمر این کار امکان‌پذیر شود البته لازم است سازوکارهایی اندیشیده شود تا انگیزه لازم برای کار در این افراد نیز ایجاد شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین معضلات ما عدم اطلاعات بیش از سه میلیون جمعیت است که می‌تواند از چند طریق این مشکل برطرف شود و یا مرکز آمار و یا مرکز هدفمندی یارانه‌ها باید اطلاعات لازم را در اختیار قرار دهند تا مشخصات این سه میلیون نفر نیز در سامانه سیب ثبت شود.

او با بیان اینکه در 72 ساعت گذشته در شهرستان رباط کریم حتی یک مورد فوتی هم گزاش نشده است گفت: جلوگیری از افزایش بیماری تنها با بیماریابی سریع و مداخلات به موقع و قطع چرخه ویروس انجام می‌شود. متاسفانه در حال حاضر فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس از 30 به 60 درصد رسیده است و باید به سرعت راه‌حلی برای آن اندیشیده شود.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر