کد خبر: 1010806 A

رئیس شورای شهر تهران گفت: در طی ۶۰ سال گذشته ۱۰۰ هزار پارسل باغی تهران از بین رفته است، در نتیجه در تهران باید حساسیت بر مساله باغات به شدت بالا باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در حاشیه دویست و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در واکنش به بررسی پرونده باغات در شورای شهر و اختلاف نظر بین اعضا گفت: علت، شفافیت شورای پنجم است چرا که در گذشته بررسی پرونده باغات در جلسه غیرعلنی برگزار می‌شد به این صورت که شورای شهر یک جلسه علنی و یک جلسه غیرعلنی داشت و پرونده باغات عمدتا در جلسه غیر علنی مطرح می‌شد و لذا در گذشته بازتابی از این موضوع نمی‌دیدید. 

او ادامه داد: الان این موضوع علنی برگزار می‌شود، چرا که فضای سبز تهران مساله مهمی است و در طی ۶۰ سال گذشته ۱۰۰ هزار پارسل باغی تهران از بین رفته است و ته مانده باغات تهران به جای مانده در نتیجه در تهران باید حساسیت بر مساله باغات به شدت بالا باشد. اگرچه تعداد زیادی پارک به تهران اضافه شده، اما بیش از ۳۰ هزار درخت در گذشته در شهر تهران قطع شده است در نتیجه اهمیت باغ در تهران در حدی است که به موضوع اهمیت ویژه دهند. 

هاشمی افزود: در طی سال بیش از ده هزار پرونده ملکی داریم که درخواست ساخت می‌دهند و از این تعداد در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ پرونده به شورای شهر می‌آید که عدد بالایی نیست، اما برای اینکه بخواهیم دقیق به آنها پاسخ دهیم باید به طور ویژه شناسایی و بررسی می‌شود. 

او درباره بیش از ۷۰ پرونده باغات که آقای خلیل آبادی نسبت به آن تذکر دادند، گفت: تعداد پرونده‌ها در حدود ۶۳ مورد است و بیش از ۴۰ پرونده هم در قدیم و هم در زمان حال حکم باغ گرفته است و مشکلی ندارد. در حدود ۲۰ پرونده در گذشته حکم غیرباغ داشت و اکنون حکم باغ گرفته است و حساسیت بر روی این پرونده‌ها است که برای آن‌ها چند جلسه بحث حقوقی شده است و در هیات رئیسه اینکه چگونه درباره آن عمل کنیم بحث و بررسی و مقرر شد مجددا در صحن شورای شهر مطرح شوند.

شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران فضای سبز جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر