کد خبر: 1010460 A

عملکرد مالی و بودجه‌ای کمیته امداد برای سال ۹۸ از سوی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری و موسسه مفید راهبر، «شفاف» و «مطلوب» ارزیابی شد.

به گزارش ایلنا، مجمع عمومی سالیانه کمیته امداد به منظور بررسی حساب‌های مالی سال ۹۸ با حضور اعضای هیات امنای این نهاد، محمدجواد ایروانی، معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری، هوشنگ نادریان، مدیرعامل موسسه حسابرسی مفید راهبر و هیات همراه تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد ضمن تشکر از اعضای هیات امنا به دلیل همراهی و همکاری در تدوین و اجرای سیاست‌های کلی این نهاد، گزارشی از فعالیت‌های مالی کمیته امداد در سال ۹۸ را ارائه کرد.

در ادامه، بازرسان و حسابرسان موسسه مفید راهبر به ارائه گزارشی از وضعیت مالی و مقایسه بودجه با عملکرد کمیته امداد پرداخته و عملکرد این نهاد در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند را بر پایه گزارش‌های مدون، استانداردهای حسابرسی بخش عمومی و تلفیقی گروهی، «مطلوب» ارزیابی کردند.

همچنین ایروانی، معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری با تقدیر از اعضای هیات امنا و رئیس کمیته امداد به دلیل عملکرد مالی شفاف و سخت‌گیری در روندهای بودجه‌ای، از تمامی مدیران و کارکنان کمیته امداد به خاطر تلاش و خدمت صادقانه در یاری‌رسانی به محرومان تجلیل به عمل آورد.

وی تاکید کرد: گزارش‌های مالی کمیته امداد و عملکرد این نهاد طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد که روند امور در این نهاد همه ساله رو به رشد بوده و شاهد ارتقای فعالیت‌ها در کمیته امداد هستیم.

بر اساس ماده ۱۲ اساس‌نامه کمیته امداد، نظارت بر عملکرد این نهاد و موسسات و واحدهای تابعه و وابسته به آن بر عهده معاونت نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری بوده و هر ساله علاوه بر نظارت نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کشور، عملکرد کمیته امداد توسط موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان حسابرس و بازرس مستمر از سوی دفتر مقام معظم رهبری مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌‌گیرد.

موسسه حسابرسی مفید راهبر به منظور اعمال نظارت و ارتقای سطح کیفی اطلاعات و گزارش‌های مالی و مدیریتی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی و ارائه خدمات حرفه‌ای به دستگاه‌ها و موسسات تحت پوشش دفتر مقام معظم رهبری به عنوان موسسه غیرتجاری انتفاعی در اواخر سال ۱۳۷۱ تاسیس و بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۸۰.۵.۱۷ هیات وزیران به عنوان موسسه حسابرسی عضو «جامعه حسابداران رسمی ایران» به رسمیت شناخته شده است.

کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر