کد خبر: 1010450 A

فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف یک فقره کلاهبرداری به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در سمنان خبر داد و گفت: در این خصوص ۲ متهم دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سردار "عبدالله حسنی" اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با دریافت شکایت نامه ۳ شهروند سمنانی از دست اندرکاران شرکتی که در زمینه واردات و صادرات فعالیت دارند، موضوع را به طور ویژه پیگیری کردند.

وی تصریح کرد: در تحقیقات ابتدایی مشخص شد، موضوع کلاهبرداری فروش قطعه زمینی در یکی از مناطق شمالی کشور است که خریداران پس از مشاهده لوکیشن ارسالی، مبایعه نامه ۴۰ میلیارد ریالی را امضا و مبلغ هنگفتی نیز به فروشندگان پرداخت می کنند.

 فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: این قطعه زمین به مساحت ۱۳ هزار و ۸۳ متر در "مرزن آباد" شهر چالوس واقع شده و خریداران پس از پرداخت وجه معامله برای دیوارکشی به آنجا مراجعه می کنند اما با بررسی ها و اظهارات افراد محلی متوجه می شوند، زمین مورد معامله در نقطه دیگری قرار دارد و ارزش آن نیز به مراتب کمتر از مبلغ پرداخت شده است.

این مقام انتظامی از شناسایی یک زن و یک مرد به عنوان عاملان اصلی فروش این زمین خبر داد و افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات فنی و تخصصی خود این ۲ نفر را تحت بازجویی فنی قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسنی از اعتراف متهمان به جرم خود مبنی بر فروش غیرقانونی زمین و کلاهبرداری از شاکیان پرونده خبر داد و از عموم مردم خواست قبل از انجام این گونه معامله ها از صحت و سقم موضوع و مورد معامله اطمینان خاطر حاصل کنند.

شایان ذکر است، متهمان پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر