کد خبر: 1010380 A

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آئین تجهیز ۵۸ پژوهش سرای دانش آموزی کشور گفت: تمام تجهیزات پژوهش سراهای دانش آموزی ساخت داخل کشور است و در ۸ سال اخیر ۹ هزار قلم تجهیزات داخلی وارد پژوهش سراها شده است.

به گزارش ایلنا، صبح امروز سورنا ستاری در آئین تجهیز ۵۸ پژوهش سرای دانش آموزی کشور که با حضور وزیر آموزش و پرورش و در پژوهش سرای فارابی منطقه ۱۲ تهران برگزار شد، اظهار کرد: یک اکوسیستم جدیدی باید در حوزه آموزش حاکم شود و تحولات جدی باید صورت گیرد، البته این تغییرات یک شبه اتفاق نمی‌افتد بلکه با یک مبارزه مستمر و با تلاش‌های بی‌وقفه محقق می‌شود.

وی افزود: آموزش‌هایی که به دانش آموزان داده می‌شود باید بر اساس نیازهای روز جامعه باشد.

ستاری با اشاره به تجهیز پژوهش سراها اظهار کرد: همه تجهیزاتی که در اختیار پژوهش سراها و مدارس قرار می‌گیرد ساخت داخل کشور است و در سال قبل حدود ۳۳۰ میلیارد تومان برای تهیه تجهیزات علمی و فناوری ساخت داخل هزینه کردیم.

وی از تهیه ۹ هزار قلم تجهیزات داخلی در ۸ سال اخیر خبر داد و اضافه کرد: هرچند درحوزه دانشگاهی تجهیزات خوبی داریم اما در حوزه دانش آموزی تا حدودی غفلت شده است، از سال قبل در حوزه‌های مختلف پژوهشی تجهیزات ساخت داخل متفاوتی را در پژوهش سراهای آموزش و پرورش مستقر کردیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در حوزه بیوتکنولوژی پژوهش سراها تجهیز شده بودند و در بخش سلول‌های بنیادی و هوا و فضا نیز تجهیز شده بودند اما امروز شاهد تجهیزات جدیدی هستیم و امیدواریم بچه‌های ما در آینده و در حوزه‌های خاص بدرخشند.

وی ادامه داد: اکوسیستم فعال باید در حوزه دانش آموزی توسعه پیدا کند و دانش آموزان در آینده وارد تحقیقات جدی شوند و برای همکاری بیش از پیش با آموزش و پرورش در حوزه پژوهش، آمادگی کامل داریم.

گفتنی است؛ در پایان این برنامه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش از بخش‌های مختلف پژوهش سرای دانش آموزی فارابی بازدید کردند.

 

آموزش و پرورش بیوتکنولوژی رئیس جمهور علمی و فناوری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر