کد خبر: 1010241 A

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای:

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: هنوز آموزش فنی وحرفه‌ای از برچسب آموزش درجه دو رنج می‌برد‌. از این رو ما از پذیرفتن دانشجویان درجه یک عاجزیم‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همایش روز ملی پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای ظهر امروز با حضور  غلامحسین رحیمی شعرباف معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رضا اسدی فرد مدیر آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.    

صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: دانشگاه ما یک دانشگاه ماموریت‌گراست و پژوهش و فناوری نیز در راستی ماموریت‌های خاص آن است و نباید از آن دور شویم. در هفته پژوهش ما باید مسیر خودمان را بشناسیم و اگر قرار باشد مانند سایر دانشگاه‌های نظری باشیم همه سرمایه را هدر داده‌ایم‌.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما تربیت نیروی تکنسین حرفه‌ای است. اساس آموزش در این دانشگاه پاسخگویی به بازار کار است. بسیاری از حرفه‌ها و مشاغل در حال نابودی است و برخی مشاغل در حال پدید آمدن هستند.  از این رو برای راه اندازی هر رشته و هر درس مطالعه آینده پژوهشی و اشتغال آن در زمان حال و آینده لازم است.

صالحی عمران بیان کرد: یکی از رسالت‌ها و ماموریت این دانشگاه تولید فناوری‌های سطوح پایین و میانی است. ما باید وارد حوزه فناوری شویم و این حوزه بسیار پیشرفت کند. این فناوری‌ها دنیا را به هم زده است و این حوزه‌ای است که ما به شدت به آن نیاز داریم.

وی بیان کرد: ارزشیابی‌های ما در دانشگاه توسط خود دانشگاه صورت می‌گیرد که این هم کافی نیست و باید گسترده‌تر باشد. این ارزشیابی‌ها باید به بیرون هم واگذار شود تا آنها تشخیص دهند آیا نیروهای ما صلاحیت دارند یا خیر.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: هنوز آموزش فنی وحرفه ای از برچسب آموزش درجه دوم رنج می‌برد‌. از این رو ما از پذیرفتن دانشجویان درجه یک عاجزیم‌. برچسب درجه دوم زدن به دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید فرهنگ سازی شود.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر